Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

reklama

Komu se vyplatilo v prosinci péct a fotit ostošest?

soutěže | informace o soutěži

Poslední měsíční soutěž roku 2017 je za námi! Vedli jste si v ní perfektně a my pro vás máme výherce fotoknih zadarmo a dalších rajčatových slev.

Ve veřejném hlasování jste nejvíc hlasů poslali fotografce Lence Tylšarové z Veselí nad Lužnicí, kterou na Rajčeti znáte jako arwelet. „Vánoční cukroví mě učila péct moje babička a pro svou rodinu peču pravidelně už od mládí – asi třicet let. Všechny druhy cukroví na fotce jsem pekla sama, dost mne to baví. Dříve děti dostávaly cukroví i od babiček, ale těm už je téměř osmdesát let, tak to nyní zbývá hlavně na mně," okomentovala Lenka svůj snímek. U svých dětí a rodiny vždycky nejvíce boduje s lineckým a oříškovými dortíčky.

Vítězky jsme se rovnou zeptali i na nějaký její pečicí tip. „Mám léty prověřený postup. 1. den jen připravím těsta (třeba linecké a ořechové), nechám v lednici odležet. Pak další dny peču z jednoho těsta různé cukroví: rozválím a vykrajuji tvary maximálně dvakrát, zbytek pak plním do formiček. Tak mám slepované linecké cukroví i plněné misky (rumovou náplní), polité čokoládovou či bílkovou polevou. Někdy třeba i různé zbytky těst spojím, přidám skořici či jiné koření a mám zase další těsto.

 

Odborná porota vybrala:

1. ze

 

 

2. gk

 

 

3. trc

 

 

Výherci zvolení veřejností

1. arwelet

 

2. superfotograf

 

3. bostonekfanousek

 

Výhercům gratulujeme!