Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

reklama

Pexeso: na co se nás často ptáte

Už jsem si objednal/a pexeso, ale zjistil/a jsem, že jsem udělal/a chybu. Je možné pexeso ještě opravit?

Opravy a případné úpravy pexesa je možné provést až do pondělní půlnoci (u úterní výroby) nebo před vánoci do středeční půlnoci (u čtvrteční výroby). V tomto případě pište na pexeso@rajce.net, rádi nesrovnalosti ve vašem pexesu opravíme. Na dotazy vám odpovíme až do půlnoci před výrobním dnem.

Je večer před výrobním dnem a já nutně potřebuji, aby pexeso odešlo do zítřejší výroby, jaké mám možnosti?

Pokud máte pexeso jako dárek na víkendovou oslavu, tak doporučujeme zvolit platbu online kartou do pondělní půlnoci (je nutné mít povolené platby po internetu) nebo zvolit platbu dobírkou + dopravce Geis. Máte-li pexeso jako dárek, doporučujeme pro klid duše odeslat objednávku s časovým předstihem. Vyhnete se tak stresu a případným komplikacím, které mohou nastat při dopravě. Páteční dopravu nelze na 100 % garantovat. 

Nezdařila se mi online platba kartou, co mám dělat?

Při neúspěšné online platbě kartou vytvořte objednávku znovu a proces zopakujte. Pexeso najdete uložené v produktech, nemusíte jej znovu vytvářet. 

Kolik fotografií mám vybrat do svého pexesa?

Do rajčatového pexesa vložte 32 různých fotek, výsledné pexeso bude mít 64 kartiček. 

Můžu si nejdřív vybrat fotografie a potom vytvořit pexeso?

Ano, je to doporučený způsob. Nejdříve vyberte fotografie a poté nechte vygenerovat pexeso

Můžu vytvořit pexeso z více alb, která mám nahraná na rajčeti?

Samozřejmě ano, zvolte možnost "vytvořit pexeso - nejdřív vybrat fotky", potom postupně vyberte fotografie z vybraných alb a nechte vytvořit pexeso.

Vygeneroval/a jsem pexeso, ale některé kartičky mají fotku s jiným výřezem než chci, co mám dělat?

Fotografie jsou obdélníkové a kartičky pexesa čtvercové, proto má každá kartička vpravo nahoře ikonku nůžek, díky které si zvolíte vlastní výřez, který na pexesu chcete mít. Před objednáním si zkontrolujte výřezy u všech kartiček.

Nikde nevidím možnost uložení rozpracovaného pexesa, je tedy nutné pexeso vytvořit najednou?

Každý krok při vytváření pexesa se automaticky ukládá, můžete práci kdykoliv přerušit a vrátit se zpět. Ve čtvrtek večer pexeso rozpracujte, v sobotu dopoledne dokončete a můžete objednávat. A pokud pexeso do pondělí i zaplatíte, stíháte úterní výrobní den a čtvrteční expedici.

Proč mi editor některé fotografie nezařadil do vygenerovaného pexesa?

Nezařazené fotografie, které vám v pexesu chybí, můžete do výběru přidat ručně přetažením fotky myší do vybrané kartičky. 

Jaký webový prohlížeč mohu použít, případně který doporučujete jako nejlepší?

Můžete použít jakýkoliv moderní prohlížeč. Uživatelům doporučujeme Google Chrome. Podporované prohlížeče jsou Firefox, Safari a Internet Explorer 9. Verze Exploreru starší než 7 včetně není podporovaná a verze 8 funguje, ale s velmi pomalou odezvou.

Mohu jednu fotografii použít v pexesu dvakrát (vícekrát)?

Ano, fotografii můžete použít, kolikrát chcete, ovšem pexeso už nebude splňovat pravidla hry pexeso.

Bude vodoznak z rajčete v pexesu?

Přítomnost vodoznaku uvidíte přímo v editoru pexesa. Pokud se jedná o vodoznak přidaný do fotografií pomocí rajčete, a své pexeso vytváříte z vlastních fotografií a jste přihlášený, vodoznak nebude přidaný. Při použití cizích fotografií zůstane vodoznak zachován.

Můžu si objednat pexesa, fotoknihy za jedno poštovné?

Ano, je to možné. Objednání libovolného počtu pexes a knih za jedno poštovné vás při platbě převodem bude stát u dopravy Geis 89 Kč, při objednávce na dobírku 129 Kč, při dopravě do Zásilkovny zaplatíte pouze 39 Kč.  

Můžu objednat více pexes v jedné objednávce?

Ano, a navíc si můžete zvolit, kdo vaše zboží dodá. Při dodání pexes společností Geis není množství omezené. Vyberete-li si Českou poštu, je množství limitováno, protože se balík posílá jako obyčejné psaní v bublinkové obálce a to nesmí přesáhnout 2 cm na tloušťku a hmotnost 0,5 kg, objednat tedy lze maximálně 3 pexesa. Pokud zvolíte Zásilkovnu nebo Českou poštu, je nutné zaplatit předem, Geis umožňuje i dobírky. Při platbě předem však na poštovném výrazně ušetříte.

Můžu rozpracovat víc produktů a objednat je najednou?

Samozřejmě, všechny vaše rozpracované knihy, pexesa i kalendáře se ukládají, můžete si vytvářet jejich kopie, upravovat je, mazat je a najednou je objednat. Pokud se vaše fotokniha, pexeso či kalendář poničí nebo si je odnese nadšená babička, můžete si produkty kdykoli objednat znovu!

Chci k pexesu objednat i kalendář, jaká je dodací lhůta?

Kalendář se vyrábí déle než pexeso, pokud máte oba produkty v jedné objednávce, budeme je expedovat společně v jednom balíčku za týden od výrobního dne. Např. objednáte a zaplatíte objednávku do pondělní půlnoci, produkty vyexpedujeme za týden v úterý a doručení očekávejte pravděpodobně následující den ve středu.

Kdy moje pexeso vyrobíte?

Výrobní den je v úterý, vyrábí se 2 dny, expedujeme ve čtvrtek, doručení očekávejte pravděpodobně v pátek. Před vánoci vyrábíme navíc i každý čtvrtek, expedice probíhá v pondělí a doručení očekávejte pravděpodobně v úterý.    

Na jaký papír se pexeso tiskne?

Pexesa se tisknou na fotopapír pro digitální tisk, tiskne se technologií HP Indigo na 200g papír oboustranně laminovaný.

Ztratilo se mi vytvořené pexeso, co mám dělat?

Kontaktujte prosím uživatelskou podporu na pexeso@rajce.net, připište název pexesa a vašeho rajčatového účtu, pexeso zajisté dohledáme.

Nezjistili jste, co vás zajímá?

Neváhejte se obrátit na naši uživatelskou podporu na e-mailu pexeso@rajce.net
Vaší přízně si vážíme a rádi vám poradíme!

Komentáře