Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

reklama

Jak se kdysi jezdilo k Jadranu

 

Letos se na dovolenou do Chorvatska chystá na třičtvrtěmilionu turistů z Česka. Historie Čechů na Jadranu se píše už více než 100 let, ale dnešních masových proporcí začaly výjezdy na azurové pláže Makarské riviéry nebo ostrovu Hvar nabírat až v 70. a 80. letech.
 
Tehdy to bývala ještě Jugoslávie. A cesta za mořem vypadala ve srovnání s dneškem mnohem odlišněji. Ještě nyní o té době kolují legendy: obrovský vak na střeše škodovky, velké zásoby jídla včetně brambor a polívek v pytlíku, v kapse speciální šedivý pas platící jen pro Jugoslávii a dináry na devizový příslib.
 
Nevíte nebo nepamatujete, co to byl devizový příslib. Pak si ve speciální sobotní příloze Víkend deníku MF DNES o Chorvatsku přečtěte, jak se dříve jezdilo k Jadranu. Historický výlet doplňují autentické fotografie z dovolených v Jugoslávii, které pořídili, naskenovali a na server Rajče.net umístili jeho uživatelé.
 
Celý článek si můžete přečíst zde.
 
 
Přispějte svými fotkami do novin i vy, zkuste rajce.net/fotozpravy!
V případě dotazu se ptejte Rajče podpory na info@rajce.net.
Komentáře nejsou na této stránce možné.
Zrušené komentáře
Komentáře se velmi často stávaly místem pro vaše dotazy. Tyto dotazy jsme nebyli bohužel schopni všechny registrovat a včas na ně odpovídat. Proto jsme komentáře nechali pouze tam, kde budou plnit svůj původní účel - sdělovat své názory a diskutovat dané téma s ostatními lidmi. Zůstaly tedy např. v albech, u fotek apod.