Koncert na počest J. D. Zelenky v Louňovicích p. Bl. (15. 10. 2022)

Title

Koncert na počest J. D. Zelenky v Louňovicích p. Bl. (15. 10. 2022)

Description

Hudebního skladatele Jana Dismase Zelenku připomněli při slavnostním koncertu v Louňovicích pod Blaníkem houslový virtuos Václav Hudeček a herec Alfred Strejček. Akci konanou v sále louňovického zámku v pátek 15. října od 19 hodin navštívilo skoro dvě stě lidí.

“Koncert jsme museli dvakrát odložit kvůli covidovým opatřením. Přehození termínu ale naštěstí neovlivnilo složení účinkujících, což je velká zásluha paní Věry Dudíkové, která se postarala o dramaturgii akce a vše vykomunikovala,” řekla Simona Borkovcová, kulturní referentka Louňovic pod Blaníkem.

Herec Alfred Strejček zahájil koncert k poctě skladatele Zelenky úvodní řečí, přičemž program slovem provázel střídavě s Věrou Dudíkovou. Hudební virtuos Václav Hudeček vystoupil spolu se členy Pražského barokního souboru, další sólistkou byla violoncellistka Alžběta Vlčková. Dirigování se chopil Vojtěch Jouza.

Jan Dismas Zelenka se narodil 16. října 1679 v Louňovicích pod Blaníkem. Známého rodáka připomíná v obci pomník a po něm pojmenovaný zámecký sál, kde se koncert odehrál. Řadu let se také pod Blaníkem konají hudební akce k poctě skladatele, dříve pod festivalem Podblanický hudební podzim, nyní v režii městyse. #vesnice #lounovicepodblanikem #lidé #slavnost #oslavy #zelenka #hudba #koncert #pocta

Period

Statistics

  • 39 photos
  • 0 likes

Settings

Report album

Photos and videos with comments

23% sleva k novému školnímu roku platí nejen na všechny fotoknihy, ale i na ostatní dárky z fotek. Slevový kód: Skola23 zadejte v objednávce.
S kódem: Skola23 Akce platí do 2. 10. 2023
Zjistit více
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Koncert na počest J. D. Zelenky v Louňovicích p. Bl. (15. 10. 2022)
Comments Add