Louňovice pro dobrou věc X. - Louňovice p. Bl. (23. 4. 2022)

Title

Louňovice pro dobrou věc X. - Louňovice p. Bl. (23. 4. 2022)

Description

Louňovice pro dobrou věc je již tradiční akce v Louňovicích pod Blaníkem, tentokrát uspořádaná v sobotu 23. dubna od 14 hodin na zdejším náměstí. A co všechny přítomné, kteří se v sobotní odpoledne na této události sešli, spojuje? Především dobrý úmysl pomoci.

“Vybírali jsme příspěvky na útulek pro pejsky nazvaný Pro čtyři packy, který se nachází u Bystřice, a je jediným útulkem u nás v okrese. Nakonec se nám podařilo dát dohromady pět tisíc korun, které společně s dobrovolníky pojedeme útulku osobně předat,” uvedla jedna z organizátorů akce Simona Borkovcová.

Peníze organizátoři Louňovic pro dobrou věc utržili z prodeje darovaných věcí, a to oblečení, knih i různých předmětů do domácnosti. Zbylé věci, které se nepodařilo udat dál, poputují do vlašimské Farní charity.

Součástí bazárku byla i soutěž o nejlepší chlebíčky, ze zakoupených hlasovacích lístků šel výtěžek opět na psí útulek. Počet soutěžících byl sice menší, oproti předešlým ročníkům, přihlásily se pouze tři kuchařky, ale i tak se bylo do čeho zakousnout. První místo nakonec obhájila Martina Koutková se svými chlebíčky s hermelínovou pomazánkou. “Recept mám od maminky. Ta nám vždy hermelínovou pomazánku dělala do velké mísy a já ji pak brala na střední pro spolužačky,” svěřila se výherkyně.

Na louňovické akci nechyběla ani zábava pro nejmenší. Od 14 hodin zahrál dětem Lukáš Bouzek z uskupení Loutky bez hranic pohádku Bramborové království, která vykouzlila úsměv na tváři i dospělým. Následovala bramborová dílna pro malé zájemce, kde si mohli vytvořit svoji bramborovou loutku.

Během bazárku také odehrála koncert kapela Kotlík a na louňovickém náměstí nechyběly ani stánky s produkty z Integrovaného centra sociálních služeb z Odlochovic, své produkty nabídla i bezová farma z Křížova, Šárka Plaštiaková přivezla ručně šité čelenky a jiné oblečení, zúčastnila se svými sazeničkami bylinek i Experimentální zahrada z Karhule nebo Petra Matušková z louňovického LunAtelieru s domácími bylinnými mýdly a mastmi. A v neposlední řadě se svým stánkem přijel od Bystřice také psí útulek Pro čtyři packy, kterému byla tato akce věnovaná. #vesnice #lounovicepodblanikem #lidé #slavnost #rodina_přátelé #děti #oslavy #umělecké #zábava #kultura #divadlo #kapela #jarmark #psíútulek

Period

Statistics

  • 82 photos
  • 0 likes

Settings

Report album

Photos and videos with comments

23% sleva k novému školnímu roku platí nejen na všechny fotoknihy, ale i na ostatní dárky z fotek. Slevový kód: Skola23 zadejte v objednávce.
S kódem: Skola23 Akce platí do 2. 10. 2023
Zjistit více
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Louňovice pro dobrou věc X. - Louňovice p. Bl. (23. 4. 2022)
Comments Add