Sokolský běh v Louňovicích pod Blaníkem

Title

Sokolský běh v Louňovicích pod Blaníkem

Description

Sokolský běh republiky je tradiční celorepubliková akce Tělocvičné jednoty Sokol k oslavám vzniku Československa. V pátek 28. října se proto sešli v Louňovicích pod Blaníkem ve 12 hodin nadšenci do běhu a závodění všech věkových kategorií, a to nejen členové sokolské obce.

„Jsme z Chomutova, přijeli jsme pod Blaník na prodloužený víkend. Běhu jsme se chtěli zúčastnit i doma, takže jsme zde využili situace. Sice nejsme Sokolové, ale líbila se nám myšlenka, že během oslavíme založení republiky,” prozradili manželé Živnůstkovi, kteří dorazili závodit i se svou malou dcerou.

Dětského běhu se zúčastnil také Tomáš Přikryl, který přijel z Tábora se svou maminkou a sestrou. „Rád běhám, tak se mi závod líbil,” řekl Tomášek.

Běhu k oslavám vzniku Československa se zúčastnili děti i dospělé. Pro nejmenší, kterých bylo dohromady dvacet, byla připravená trasa půl kilometru dlouhá od 12.30 hodin. „Do druhé kategorie starších dětí do 14 let se nám přihlásil jeden běžec a jedna běžkyně a běželi od 13 hodin jeden kilometr,” uvedl starosta Sokola v Louňovicích pod Blaníkem Tomáš Remiš.

Dospělých běžců a běžkyň bylo nejvíce, celkem 40 sportovních nadšenců. Pro ně louňovičtí sokolové vymysleli 4,8 kilometrů dlouho cestu z Louňovic pod Blaníkem lesem k Býkovickému rybníku a zase zpátky. Start ve všech městech napřič republikou začínal ve 14 hodin.

„Sokolský běh se koná na 55 místech v republice a dokonce i v cizině, třeba ve Washingtonu nebo Curychu. My za louňovické sokoly jsme se přidali poprvé a chceme v této myšlence pokračovat i příští rok. Zázemí závodu jsme měli u naší Sokolovny, před louňovickým zámkem, stejně jako start i cíl,” doplnil Tomáš Remiš. #vesnice #slavnost #lidé #lounovicepodblanikem #rodina_přátelé #oslavy #děti #kultura #zábava #umělecké #sokol #sokolskybehrepubliky2022

Period

Statistics

  • 242 photos
  • 0 likes

Settings

Report album

Photos and videos with comments

23% sleva k novému školnímu roku platí nejen na všechny fotoknihy, ale i na ostatní dárky z fotek. Slevový kód: Skola23 zadejte v objednávce.
S kódem: Skola23 Akce platí do 2. 10. 2023
Zjistit více
Advertisement
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Sokolský běh v Louňovicích pod Blaníkem
Comments Add