VETERANFEST Holešov 2023

Title

VETERANFEST Holešov 2023

Description

Výsledky závodu retro šlapacích autíček: 1. Jiří Gabriel 0.35.26 2. Rozárka Horáková 0.41.51 3. Laurinka Matulíková 0.50.45 Soutěž elegance Oldtimer auto: Aleš Petr, Jan Hazuka, Michal Dostál, Radim Hlaváček, Vratislav Rudolf Soutěž elegance Oldtimer moto: Oldřich Dědeček, Jaroslav Bezděk, Tibor Polonec, Ivo Živný, Jaroslav Rozmus Soutěž elegance Youngtimer: Michal Ambros, Robert Tuček, David Kšica Soutěž elegance americká vozidla: Ladislav Šimůnek, Jiří Hurník, Jaroslav Erlebach Soutěž elegance užitkové vozidla: Čestmír Hrdina, Adam Kolařík, Jiří Rak Veteranfest rarita: Saab 9-5 r.v.2001 vozidlo prezidenta Václava Havla majitel: Pavel Stejskal
DO ZÁMECKÉ ZAHRADY PŘIJELO ŠEST SET VETERÁNŮ
Dvojnásobný počet vystavených aut i návštěvníků, v zámecké zahradě v Holešově se v neděli 27. srpna 2023 uskutečnil třetí ročník srazu auto a moto veteránů včetně burzy náhradních dílů. V pocovidovém období tuto populární akci pořádá město Holešov spolu s HVCC Rožnov pod Radhoštěm.
„Počet vystavujících i návštěvnost nás mile překvapila a zkušenosti, které z toho přímo vyplývají, samozřejmě zapracujeme do přípravy dalšího ročníku. Kvůli vichřici jsme přišli o pivovar, který měl zajistit dostatek občerstvení, bohužel měl takové technické problémy, že nedorazil. Jsme první v řadě, komu je opravdu líto všech komplikací, které pocítili hlavně návštěvníci. Ale je to výzva do budoucnosti, jak to udělat jinak a lépe,“ zhodnotit třetí ročník Veteranfestu Karel Adamík, ředitel holešovského zámku.
„Jsme rádi, že se Veteranfestu zúčastnilo tolik oldtimerů i diváků a že nám vyšlo i počasí. Podařilo se nám do Holešova dostat americká vozidla, youngtimery, což je na Moravě novinka. Poděkování patří také rodičům dětí, které se zapojily do soutěže šlapacích autíček. Tu jsme pořádali zatím podruhé a lidé se dobře bavili,“ řekl předseda rožnovského Honest Veteran Car Clubu Vladimír Šimek.
Výstavní přehlídka nabídla velmi širokou paletu historických vozidel oldtimers, ale i mladších modelů takzvaných youngtimers, což byla ze strany pořadatelů novinka třetího ročníku. Do Holešova své krasavce přivezli i majitelé amerických, užitkových a vojenských vozidel a dalších historických vozidel, jako jsou kolové a pásové traktory či legendární kopřivnické tatrovky z roku 1969. Díky své gigantičnosti a zvednutým korbám byly nepřehlédnutelnými prvky výstavy. V doprovodném programu nechyběly dámy i pánové v dobových róbách, jejich taneční vystoupení, koncerty mladých regionálních kapel ani závěrečné vyhlášení soutěžních výsledků. Do soutěže přitom pořadatelé letos přidali závod v retro šlapacích autíčkách pro nejmladší návštěvníky. Podpořila je Federace klubů historických vozidel ČR. Autorka MKS: Dana Podhajská

Period

Statistics

  • 362 photos
  • 1 like

Settings

Report album
Advertisement
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
VETERANFEST Holešov 2023
Comments Add