Janáček a Novocantus v Kostelíku Boskovice 2023

Title

Janáček a Novocantus v Kostelíku Boskovice 2023

Description

Kostelem všech svatých zněly gotické písně
V neděli 17.9.2023 v 19 hodin se pod taktovkou Františka Ostrého sešli v Kostele všech svatých členové boskovického Smíšeného pěveckého sboru Janáček a Pěvecký mužský sbor Novocantus z Nového Města na Moravě. Oba sbory doprovodili zpěvem Markéta Bébarová, na flétnu Amélie Bébarová a hrou na klávesy a spinet, které i vyrábí, Vít Bébar. Návštěvníci koncertu si vyslechli náboženské písně od Gotiky až po klasicismus od George Friedricha Händela, od Adama Václava Michny z Otradovic nebo od Františka Xavera Brixiho. Při společném vystoupení obou sborů doplnil zpěváky svým sólovým zpěvem i sbormistr obou sborů František Ostrý. Vystoupení přišla podpořit starostka města Jana Syrovátková.
Smíšený pěvecký sbor zde vystupoval již loni v rámci oslav 800. letům první písemné zmínky o Boskovicích. V kostelíku se jim zalíbilo a kromě Zpěvobraní by chtěli založit novou tradici koncertů v tomto kostele a to vždy v září.

Period

Statistics

  • 58 photos
  • 1 like

Settings

Report album
Slevy až 33 % ke konci školy. Hledáte odměny za vysvědčení? Chcete stylově uzavřít školní rok nebo sportovní sezónu? Máme pro vás skvělé slevy na fotodárky co potěší každého. Vezměte fotky a vytvořte z nich snadno fotoknihu, různé druhy fotek, plakáty , magnetky, pexesa... Pojďme na to! Akce platí do 10. 7. 2024
Zjistit více
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Janáček a Novocantus v Kostelíku Boskovice 2023
Comments Add