Den čisté mobility Dopravní fakulty Jana Pernera Muzeum Mladějov na Moravě 22.10.2021

Title

Den čisté mobility Dopravní fakulty Jana Pernera Muzeum Mladějov na Moravě 22.10.2021

Description

​Den čisté mobility Dopravní fakulty Jana Pernera, Průmyslové muzeum Mladějov na Moravě, pátek 22. října 2021 11-17 hodin https://bdad6452-715e-43a4-89ac-cddbe890b42b.filesusr.com/ugd/cd8877_f37f94af746a45cdb371da09a8e3df4d.pdf

Fantasticky nabitý program plný zajímavostí z elektromobility silniční i kolejové a plný sál studentů napříč obory Fakulty dopravní Jana Pernera Univerzity Pardubice běžel v rychlém tempu. Přednášky se střídaly s demonstračními jízdami elektromobily Hyundai Kona EV v plné výbavě, základní výbavě i novinky Hyundai Ionic 5, z nichž některé mohli studenti i řídit. K tomu prohlídka muzea s ukázkami posunu techniky za poslední století a pak testovací "tramvaj" na úzkorozchodné dráze poháněná bateriemi, napájenými jak obvyklým nabíjení z obyčejné zásuvky, tak 4 fotovoltaickými panely na střeše vozítka pro zhruba 8 osob. Že si elektromotory v chladném slunečném dni podhůří Jeseníků hravě poradí se stoupáním více než 80 výškových metrů v obloucích při plném obsazení jsme nepochybovali a potvrdilo se to. Takto koncipovaná akce pro budoucí technické inženýry je následování hodná i na jiných školách v ČR. Jde přesně v duchu Komenského školy hrou, kdy si na vše přednášené můžete sáhnout a zkusit si to na vlastní kůži. Tak by měla výuka, nejen na vysokých školách, vypadat.​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel různé akce, zejména se rádi podílejí na těch, kde mohou předávat zkušenosti žákům a studentům. Takovou bude i uzavřená akce pro studenty a zaměstnance Dopravní fakulty Jana Pernera v areálu Průmyslového muzea Mladějov. Po úvodní slově děkana doc. Ing. Libora Švadlenky, Ph.D. následují prohlídky elektromobilů a jízdy elektromobily, k nimž rádi poskytnou průvodní komentáře. Také jízdy experimentálním akumulátorovým kolejovým vozidlem DFJP po trati Mladějovské průmyslové dráhy a prohlídka muzea.

Akce se samozřejmě neobejde bez tematických přednášek odborníků, jakými bezesporu jsou Ing. Jiří Pohl, SIEMENS Mobility (Multimodální čistá mobilita), Ing. Ondřej Sadílek, Ph. D., KEEZ (Akumulátory pro elektromobilitu – typy, vlastnosti, užití), Ing. Ladislav Mlynařík, Ph.D., KEEZ (Akumulátorové napájení na železnici), Ing. Zdeněk Mašek, Ph.D., KEEZ (Zkušenosti a výsledky z testování elektromobilu Hyundai Kona na DFJP).

Bude nám ctí akci ve skromném počtu navštívit.

Period

Statistics

  • 9 photos
  • 0 likes

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Den čisté mobility Dopravní fakulty Jana Pernera Muzeum Mladějov na Moravě 22.10.2021
Comments Add