Title

Litomyšl - lavičky

Description

V amfiteátru litomyšlského zámku probíhal v dřívějších dobách festival Smetanova Litomyšl. Po vstupu zámku do UNESCO bylo toto místo zrušeno a také kvůli počasí je festival na jiných místech. Z hlediště zbylo mnoho laviček a tak co s lavičkami?
“Je to město neobyčejně kulturní a lázeňské... ovšem vodu tam nikdo nepije.” Těmito slovy popisuje ve svém Krvavém románu Litomyšl Josef Váchal. Ve smyslu jeho odkazu se konají již od roku 2012 první české lázně ducha. Tak, jako jsou klasické lázně zaměřené na léčbu a rekonvalescenci těla, považujeme Litomyšl za místo, kde je možné obnovit své síly duševní.
A tak při příležitosti Lázní ducha byly lavičky nabídnuty umělcům, aby vytvořily díla hodná lázeňskému městu.

duševní. #cestování #města

Period

Statistics

  • 39 photos
  • 31 likes

Categories and tags

Settings

Report album
Den dětí je za dveřmi. Oslavte ho! Zlevnili jsme Retro fotky, pexesa, plakáty, fotky 15x10 cm... a další fotodárky. Neváhejte využít slevu. Pro plakát vám stačí jedna fotka a je to bez větší námahy hotovo. I slevu vám dáme automarticky ;) Akce platí do 26. 5. 2024
Zjistit více

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Litomyšl - lavičky
Comments Add