Title

Kapuce od mikiny

Description

Celé Česko čte dětem je projekt, který v České republice realizuje obecně prospěšná společnost stejného názvu. Cílem projektu je podpora čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, propagace hodnotné literatury a budování rodinných vazeb prostřednictvím čtení.

V rámci tohoto projektu vznikla kniha povídek pro náctileté Kapuce od mikiny, do níž napsalo povídky patnáct současných renomovaných autorů, např. Alena Mornštajnová, Iva Procházková, Ivona Březinová, Arnošt Goldflam, Klára Smolíková, Petra Dvořáková, Petra Soukupová atd. Texty povídek upozorňují na palčivá témata jako je šikana, život s handicapem, závislosti, poruchy příjmu potravy, materialismus či předsudky. Dotýkají se také otázek hodnot jako je čestnost, vnitřní svoboda, zodpovědnost, empatie, solidarita, pokora či laskavost.

Na základě těchto povídek byly zpracovány čtenářské dílny, kdy lektoři s žáky ve dvou vyučovacích hodinách procházejí povídky, hovoří o nich a snaží se poodhalit a rozebrat daný problém.

Naši školu v pátek 21. října navštívila lektorka Martina Mikesková, která společně s žáky četla povídku Viktorie Hanišové To nechceš. Osmáky povídka i lekce zaujala, dokázali hovořit o postavách knihy, o popisovaném problému, přemýšleli o rodině, jejím fungování, odloučení od rodičů, konzumu, šikaně i přátelství.

Literární workshop a čtenářské dílny byly realizovány s finanční podporou statutárního města Ostrava v rámci projektu Školní knihovna na Kamenci.

Period

Statistics

  • 31 photos
  • 1 like

Settings

Report album
Den dětí je za dveřmi. Oslavte ho! Zlevnili jsme Retro fotky, pexesa, plakáty, fotky 15x10 cm... a další fotodárky. Neváhejte využít slevu. Pro plakát vám stačí jedna fotka a je to bez větší námahy hotovo. I slevu vám dáme automarticky ;) Akce platí do 26. 5. 2024
Zjistit více

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Kapuce od mikiny
Comments Add