Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

reklama

Fotokniha:
na co se nás často ptáte

Co jsou "nové knihy"?

Nové knihy jsou novinkou, které stále zavádíme do oběhu. Výroba byla spuštěná před koncem roku 2016, ale spoustu věcí je u nich potřeba dodělat a sjednotit. Myšlenka je taková, že všechny knihy se budou vyrábět jako "nové knihy", až bude vše sjednocené a připravené. To znamená, že možnost ostatních dopravců bude také k dispozici. 
Prosím tedy o trpělivost a pevně věřím, že brzy bude vše perfektní, pracujeme na tom každý den :)

Už jsem si objednal fotoknihu, ale zjistil jsem, že je v ní chyba. Je možné ji ještě opravit?

Opravit chyby nebo udělat případně úpravy je možné až do pondělní půlnoci (u úterní výroby) nebo před vánoci do středeční půlnoci (u čtvrteční výroby). V tomto případě pište na fotokniha@rajce.net, rádi nesrovnalosti ve vaší fotoknize opravíme.

Je večer před výrobním dnem a já nutně potřebuji, aby fotokniha odešla do zítřejší výroby, jaké mám možnosti?

Pokud máte fotoknihu jako dárek na víkendovou oslavu, tak doporučujeme zvolit platbu online kartou do pondělní půlnoci (je nutné mít povolené platby po internetu) nebo zvolit platbu dobírkou + dopravce Geis. Máte-li fotoknihu jako dárek, doporučujeme pro klid duše odeslat objednávku s časovým předstihem. Vyhnete se tak stresu a případným komplikacím, které mohou nastat při dopravě. Páteční dopravu nelze na 100 % garantovat. Máte-li nějaké dotazy, nebo nestíháte pondělní půlnoc a chybí Vám pár minut na dokončení objednávky, neváhejte nám napsat na email info@rajce.net, rádi Vám v pondělí do půlnoci odpovíme a vše společně vyřešíme.

Nezdařila se mi online platba kartou, co mám dělat?

Při neúspěšné online platbě kartou vytvořte objednávku znovu a proces zopakujte. Fotoknihu najdete uloženou v produktech, nemusíte ji znovu vytvářet. 

Kolik fotografií mohu vybrat do své fotoknihy?

Rajčatová fotokniha obsáhne přibližně 40 až 130 fotografií. Fotokniha o daném počtu stran se vám vygeneruje na základě toho, kolik fotografií z možného počtu zvolíte.

Můžu si objednat fotoknihy a pexesa za jedno poštovné?

Ano, je to možné. Objednání libovolného počtu knih a pexes za jedno poštovné vás při platbě převodem bude stát 89 Kč, při objednávce na dobírku 129 Kč a při dopravě do Zásilkovny zaplatíte pouze 39 Kč.
 

Co znamená doručení Českou poštou "bez garance"?

Doručení bez garance je doručení do poštovní schránky. Pokud tuto službu zvolíte, předem se ujistěte, že máte dostatečně velkou poštovní schránku, abyste předešli případnému poničení knihy poštovním doručovatelem.

Kdy moji fotoknihu vyrobíte?

Výrobní den je každé úterý, vyrábí se 2 dny, expedujeme ve čtvrtek, doručení očekávejte pravděpodobně v pátek. Před vánoci vyrábíme navíc i každý čtvrtek, expedice probíhá v pondělí a doručení očekávejte pravděpodobně v úterý. Objednávky obsahující i kalendář budou expedovány za týden od výrobního dne. Více informací.

Můžu objednat víc knih v jedné objednávce?

Ano, a navíc si můžete zvolit, kdo vaše zboží dodá. Při dodání knih společností Geis není množství omezené. Vyberete-li si Českou poštu, je množství limitováno, protože se balík posílá jako obyčejné psaní a to nesmí přesáhnout 2 cm na tloušťku a hmotnost 0,5 kg, objednat tedy lze pouze 3 malé knihy. Pokud zvolíte Českou poštu, je nutné zaplatit předem, Geis umožňuje i dobírky. Při platbě předem však na poštovném výrazně ušetříte. Nejlevnější doprava neomezeného množství knih v 1 balíčku je do vybrané Zásilkovny za pouhých 39 Kč.

Můžu umístit na jednu stránku fotoknihy víc fotografií? Je v tom případě možné je navzájem přemisťovat?

Na stránku knihy můžete ze zásobníku dole přetáhnout až 4 fotografie a můžete je jakkoliv přeorganizovat, stačí je přetáhnout z místa na místo.

Můžu si nejdřív vybrat fotografie a potom vytvořit fotoknihu?

Ano, je to doporučený způsob. Nejdříve vyberte fotografie a poté nechte fotoknihu vytvořit. 

Můžu vytvořit knihu z více alb, která mám nahraná na rajčeti?

Samozřejmě ano, zvolte možnost "vytvořit fotoknihu - nejdřív vybrat fotky", potom vyberte fotografie a nechte vytvořit fotoknihu.

Jak dlouhý text se vejde pod fotografii?

Text pod fotografii můžete psát, dokud nezčervená a nezobrazí se výstražný trojúhelník. Prozatím není možné napsat víceřádkový popisek, v případě zájmů uživatelů o tuto možnost ji přidáme. Vzhledem k pohodlí uživatelů a čitelnosti se písmo při tvorbě fotoknihy zobrazuje větší, než poté uvidíte ve vytištěné fotoknize.

Kolik fotografií se vejde do fotoknihy?

Na každou stranu lze umístit až čtyři fotografie, což znamená, že do 52stránkové fotoknihy se jich vejde až 200. Takovou podobu fotoknih ale svým zákazníkům nedoporučujeme. Nastalo by zklamání z příliš přehlcené vytištěné fotoknihy.

Nikde nevidím možnost uložení rozpracované knihy, je tedy nutné knihu vytvořit najednou?

Každý krok při vytváření knihy rajče automaticky ukládá, můžete práci kdykoliv přerušit a vrátit se zpět. Ve čtvrtek večer knihu rozpracujte, v sobotu dopoledne dokončete a můžete objednávat. A pokud ji do pondělí i zaplatíte, stíháte úterní výrobní den.

Můžu rozpracovat víc knih a objednat je najednou?

Samozřejmě, všechny vaše rozpracované knihy se ukládají, můžete si vytvářet jejich kopie, mazat je a najednou je objednat. Pokud se vaše fotokniha poničí nebo si ji odnese nadšená babička, můžete si ji objednat znovu!

Proč mi editor některé fotografie nezařadil do vygenerované knihy?

Nezařazené fotografie, které vám ve fotoknize chybí, můžete do výběru přidat. Fotoknihy vytváří na základě několika kritérií automat. Skládá fotografie chronologicky podle času vzniku a podle toho, zda se fotografie k sobě obsahově hodí. Dále zohledňuje orientaci fotografií na výšku či šířku při jejich vzájemném rozmístění na dvoustranách. Automat tedy občas fotografie vyhodnotí jako k sobě se nehodící. 

Můžu změnit pořadí stran knihy?

Ano. Stačí chytnout myší stránku kdekoliv mimo fotografie a přesunout stranu na požadované místo v knize.

Můžu vycentrovat text popisku tam, kde centrovaný není?

To nelze, chceme vám co nejvíc ulehčit práci, a tak nechte zarovnání textu na našem grafikovi. Výhodou naší knihy je fakt, že se líbí nejen vám jako tvůrci, ale i ostatním, kterým knihu ukážete.

Jaký webový prohlížeč mohu použít, případně který doporučujete jako nejlepší?

Můžete použít jakýkoliv moderní prohlížeč. Uživatelům doporučujeme Google Chrome. Podporované prohlížeče jsou Firefox, Safari a Internet Explorer 9. Verze Exploreru starší než 7 včetně není podporovaná a verze 8 funguje, ale s velmi pomalou odezvou.

Mohu jednu fotografii použít v knize dvakrát (vícekrát)?

Ano, fotografii můžete použít, kolikrát chcete. Zvolíte-li vlevo dole možnost “Všechny fotky”, uvidíte, kolikrát je která fotografie v knížce zařazena.

Proč je počet stran omezený na 36 až 100?

Takové omezení vyplývá z technických postupů při výrobě. Máte-li méně fotek, nezaplníte 36 stránek a přesto knihu chcete vyrobit, stačí přidat prázdné stránky zeleným plus pod každou stránkou až do 36 stran a potom můžete knihu objednat.

Bude vodoznak z rajčete ve fotoknize?

Přítomnost vodoznaku uvidíte přímo v editoru fotoknih. Pokud se jedná o vodoznak přidaný do fotografií pomocí rajčete, a svou knihu vytváříte z vlastních fotografií a jste přihlášený, vodoznak nebude přidaný. Při použití cizích fotografií zůstane vodoznak zachován.

Ztratila se mi vytvořená fotokniha, co mám dělat?

Kontaktujte prosím uživatelskou podporu na fotokniha@rajce.net, připište název kalendáře a vašeho rajčatového účtu, fotoknihu zajisté dohledáme.

Nezjistili jste, co vás zajímá?

Neváhejte se obrátit na naši uživatelskou podporu na e-mailu fotokniha@rajce.net
Vaší přízně si vážíme a rádi vám poradíme!

Komentáře