Lepší prohlížení fotek

Stále se snažíme vylepšovat služby rajče.net, a proto jsme připravili nový detail fotky.

Co nejvíce jsme šetřili místem kolem fotky, aby mohla být samotná fotka opravdu co největší.

Proto nyní nově zobrazujeme popisky fotek přímo v detailu fotky. Zároveň jsme schovali automaticky generované názvy (např. DSC_6591). Uvidíte tedy jen smysluplné popisky, které můžete schovat.

Proč popisek ve fotce?

Touto úpravou jsme se snažili přinést Vám co největší fotku. Dříve se název fotky zobrazoval nad fotkou a popisek pod, což fotku při prohlížení významně zmenšovalo, přičemž 99 procent všech popisků byly nesmyslné názvy souborů. Myslíme si, že pokud už si někdo dá tu práci a fotky dokreslí příběhem v popiscích, tak chce, aby si jej návštěvníci jeho fotek přečetli. Takové popisky pak k fotce neodmyslitelně patří, proto je zobrazujeme v levém dolním rohu fotky.

Snažili jsme se odfiltrovat popisky pocházející z názvů souborů, které generují fotoaparáty nebo programy pro správu fotek. U stávajících fotek se nám to bohužel nepovedlo stoprocentně, a proto tu a tam narazíte na fotku, která má škaredý popisek. Rádi bychom Vám v krátké době nabídli jednoduchý způsob, jak takové popisky jedním klikem navždy odstranit.

U nových fotek již žádné automatické popisky nejsou, pokud si to autor výslovně nepřeje a nepoužije funkci programu “Názvy fotek - vytvořit názvy ze jmen souborů”.

nový detail fotky

Naše odpovědi na připomínky v diskuzi

tempak, zaramovane, maggie87: (generované názvy)

Předpokládáme, že Vám vadí, že se ve Vašich fotkách zobrazují generované názvy (JAN_8899, P6206882_panorama, apod.). Toto je problém starých alb, chtěli bychom Vám nabídnout jednoduchý nástroj, jak si jedním klikem tyto názvy odstranit. U nově přidaných alb se tento problém již nevyskytuje.

tempak: (problém s tužkou)

Tužka se zobrazuje pouze přihlášenému autorovi alba, dává mu najevo, že si může přidat popisky. Těm, co si fotky prohlíží, se tužka samozřejmě nezobrazuje.

Vaše postřehy prosím pište do komentářů pod stránkou.