Novinky

Testování notifikačního centra

Na otestování jsme pro vás připravili novou funkci notifikačního centra. Zde naleznete přehled o notifikacích týkající se aktuálně nahraných alb známých, přidaných komentářů u vašich alb a mnoho dalších. Stačí, když se přihlásíte a následně si zapnete testování notifikačního centra v nastavení. Pak už jen stačí vyčkat na nová oznámení, o kterých budete informováni vpravo nahoře u vašeho účtu formou odznáčku s číslem odpovídajícímu počtu nových nepřečtených oznámení.

— 22. února 2019

Nová podoba rajčatových profilů

V rámci inovací jsme v novém provedení udělali maximum pro zachování původní funkcionality a v seznamovém zobrazení alb naleznete vše, na co jste byli dříve zvyklí.

Hlavními důvody změn pro nás byly: bezpečnost, zvýšení rychlosti prohlížení, zvětšení náhledů, přehlednost a volitelné zobrazení alb, možnost vyhledávání nad alby uživatele a uzpůsobení přístupnosti od mobilních zařízení po počítače.

Věříme, že novou podobu rádi přivítáte. V případě zájmu Vám, stejně jako ostatním uživatelům, nabízíme možnost zapojit se do přednostního testování všech novinek na Rajčeti a mít tak možnost určit směr jeho dalšího vývoje. V případě zájmu se nám neváhejte ozvat na testovani@rajce.net.

— 18. února 2019

Vyhledávání pomocí štítků

Vaše alba mohou být nyní daleko lépe dohledatelná. Do popisu alb, jsme přidali možnost přiřadit hashtagy (štítky).

Přidejte libovolný počet klíčových slov oddělených mezerou, s mřížkou (#) na začátku a tag se automaticky vytvoří (např. #příroda nebo #krajina). Jednoduše pak můžete objevovat nová alba prokliknutím se přes štítek, nebo zkusit hashtag rovnou vyhledat v políčku vyhledávání.

— 12. prosince 2018

Navýšili jsme délku komentářů na 1 000 znaků.

— 15. listopadu 2018

Nové fotoprodukty

Našim kolegyním z uživatelské podpory tak dlouho chodily e-maily s dotazy na nové produkty, až jsme je pro vás připravili. Kromě fotoknih, pexes a kalendářů můžete nově vytvořit také tyto fotoprodukty:

  • Fotky Klasik: Lesklé nebo matné fotografie různých velikostí.
  • Fotky na desce: Galerii můžete mít přímo doma.
  • Magnetky: Snadno ozdobíte svou lednici nebo cokoliv vás napadne.

— 1. listopadu 2018

Moderní podoba profilů

Na otestování jsme pro vás připravili novou podobu rajčatových profilů. Stačí, když se přihlásíte a následně si zapnete testování nových účtů v nastavení. Pak už jen stačí kliknout vpravo nahoře na svůj účet a vše náležitě prozkoumat.

— 15. října 2018

Větší náhledové fotky

Spustili jsme pro vás větší náhledové fotky pro všechna nová a některá starší alba. Pokud je nemáte a chcete je, tak nám napište.

— 1. října 2018

Upravený průvodce tvorby fotoknih

Fotoknihu teď vytvoříte s Rajčetem ještě snadněji a rychleji než do teď. Upravený průvodce tvorbou fotoknihy vám nabídne buď přímo předchystanou knihu z těch nejoblíbenějších druhů a nebo si můžete zvolit vlastní kombinaci. Také máte nově možnost si zvolit i rozmístění fotek na stránce. Fotokniha tak jde udělat skutečně během pár minut a na pár klinutí. Fotoknihy od Rajčete najdete na obchod.rajce.net/fotoknihy.

— 14. září 2018

Úprava úvodní strany

Z vašich reakcí víme, že vyhledávání je pro vás jeden z nejužitečnějších nástrojů. Proto jsme na úvodní straně Rajčete přidali vyhledávací pole hned do úvodní fotky a v horním menu se nově objevuje nabídka prohlížet přímo alba, lidi nebo nejoblíbenější kategorie, např. cestování. Původní odkaz na vytvoření fotoproduktů a dárků z fotek jsme přesunuli z levé části horního menu doprava.

A protože Rajče je hlavně o fotkách, tak je na úvodní straně i zvětšený blok vybraných fotek - Prozkoumejte. Tento blok postupně rozšíříme a budete si moci snadno přímo na úvodní straně projít ty nejzajímavější nebo třeba nejoblíbenějsí či oceněné fotky z Rajčete.

— 14. srpna 2018

Přihlašování přes sociální sítě

Nyní máte možnost se přihlašovat na Rajče pomocí vašeho Facebook nebo Google účtu. Nemusíte si tak pamatovat další heslo, k dalšímu účtu. Stačí jen klinout a potvrdit volbu a máte hotovo. Pokud ještě nemáte účet na Rajčeti, tak si ho zdarma založte a zkuste to.

— 28. června 2018

Našeptávač vyhledávání

Víme, že stále je prostor se zlepšovat. Postupně se snžíme pro vás zlepšovat i vyhledávání na Rajčeti. Jedním z kroků na této cestě je spuštění našeptávače. Jakmile začnete psát hledaný výraz, Rajče vám nabídne možnosti výsledků jak z názvů alb, tak i mezi jmény lidí. Vyhledávání najdetete buď na úvodní straně Rajčete nebo ve vrchní části na každé stránce.

— 20. června 2018

Nastavení účtu přehledněji

V nastavení svého účtu můžete nyní lépe kontrolovat svá nastavení, vč. nastavení zasílání e-mailů, nastavení vašich alb nebo nově můžete vidět i přehled posledních přihlášení a případně i možnost podílet se na testování nově připravovaných věcí pro Rajče.

— 4. června 2018

Nové nahrávání fotek

Nahrávání fotek na Rajče přímo přes web je zase o něco příjemnější. Na adrese rajce.net/nahrat můžete nahrávat fotky pohodlněji a rychleji, v podstatě odkudkoliv a bez nutnosti instalovat další aplikaci. Samozřejmostí je podpora nahrávání přímo z mobilu nebo tabletu. Pokud ještě nemáte účet na Rajčeti, tak si ho zdarma založte a zkuste to.

— 10. května 2018

Úprava soutěží

Upravili jsme vzhled soutěžních stránek – při hlasování si pohodlněji prohlédnete soutěžní příspěvky. Počet hlasů pro svou fotku zjistíte až po ukončení soutěže.

— 5. ledna 2018

Podobná alba

Při prohlížení alb se rovnou můžete podívat i na podobná alba – rajče vám je nabízí přímo pod aktuálním albem, na které právě koukáte.

— 30. října 2017

Jednodušší nahrávání fotek do fotoknihy

Svoji knihu teď vytvoříte ještě o něco rychleji – fotky z počítače nemusíte nahrávat, stačí je jen myší přetáhnout přímo do editoru.

— 29. září 2017

O Rajčeti psali na Technetu

Máme velkou radost, protože o naší miliardě fotek napsal článek server technet.cz.

— 30. srpna 2017

Rozhovor k miliardě fotek

Jak vzniklo rajče, které jsou největší milníky jeho existence a co nového se připravuje — i tom mluvil zakladatel Rajčete Mirek Buček v rozhovoru k příležitosti miliardy fotek.

— 24. srpna 2017

Miliarda fotek

Fotografové na rajče nahráli miliardu fotek - autorkou miliardté fotky je Kateřina Elsnicová.

— 23. srpna 2017

Nové fotoknihy, styly, kalendář a editor

Spustili jsme pro vás nový web obchod.rajce.idnes.cz, kde svoje fotodárky vytvoříte ještě snadněji než dosud - najdete tam jednodušší editor na vytváření knih, nové formáty a také nové styly.

— 3. srpna 2017

Úvodní fotka

Přáli jste si větší odlišení vašich účtů, připravili jsme pro vás úvodní fotku uživatele.

— 4. března 2015

13 stylů fotoknih

Z našeho výběru barevných stylů si vybere opravdu každý, navíc změna stylu je otázkou jednoho kliku.

— 31. května 2013

Fotoknihy s pevnou vazbou

Rozšiřujeme praktickou měkkou vazbu o další luxusní tvrdou.

— 21. května 2013

Pexeso z vlastních fotek

Jako jediní na trhu přinášíme nastříhané pexeso, s kulatými rohy a navíc v krabičce.

— 24. dubna 2013

Dosáhli jsme půl miliardy fotek

Posledních 100 milionů k nám putovalo 7 měsíců.

— 25. listopadu 2012

Výroba fotoknih 15x15cm a 20x20cm

Z rajčatového alba si vytvoříte fotoknihu jedním klikem, nebo můžete přidat fotky do knihy přímo z počítače.

— 19. září 2012

400 000 000

Za dobu fungování rajčete jste k nám nahráli 400 milionů fotek.

— 15. dubna 2012

Nové způsoby nahrávání z Linuxu

Fanoušci rajčete pro vás připravili nové pluginy pro oblíbené linuxové programy.

— 18. ledna 2012

Anonymní komentáře

Volitelně můžete povolit komentovat vaše alba i fotky všem návštěvníkům, i nepřihlášeným.

— 17. ledna 2012

Vypnutí zasílání odpovědí na můj komentář k cizí fotce či albu

Nyní máte možnost vypnout si upozornění na odpovědi uživatelů na Váš komentář k cizí fotce či albu, které zaplavují Vaši e-mailovou schránku.

— 12. ledna 2012

Přesunutí popisku u fotky o patro níž

Protože ne každému uživateli se líbí popisek u fotky přímo ve fotce, učinili jsme vstřícný krok a přesunuli popisek pod fotku, ale název fotky je stále ve fotce, uživatel si může vybrat kam texty psát.

— 30. listopadu 2011

Pokročilé měření návštěvnosti

Pomocí Google Analytics budete mít přehled nad návštěvníky vašich alb.

— 7. listopadu 2011

Koho je uživatel oblíben?

U každého uživatele najdete odkaz (například 28x oblíbený), po kliknutí na něj se dozvíte, kdo má uživatele oblíbeného.

— 6. října 2011

Nahlášení nevhodného obsahu

U každé fotky nebo alba naleznete odkaz "nahlásit fotku".

— 25. září 2011

Nový vzhled alba

Nový, jednodušší a přehlednější vzhled alba, náhledy jsou čisté, mají minimální rámeček a jsou poskládány tak, aby využily co nejvíc místa na obrazovce.

— 19. září 2011

Vodoznak

Svoje fotky můžete nově podepsat.

— 9. srpna 2011

300 000 000

Pátek 13. přinesl rajčeti významnou metu, dosáhli jsme 300 milionů nahraných fotek.

— 13. května 2011

Nové prohlížení fotek

Co nejvíce jsme šetřili místem kolem fotky, aby mohla být samotná fotka opravdu co největší.

— 4. května 2011

Hlasování o nových funkcích

Rajče je zde pro vás. Zajímá nás, kterou funkci chcete, proto hlasujte. Pokud vám nějaká funkce chybí, tak ji můžete navrhnout.

— 15. ledna 2011

Propojení s Facebookem

Rajče umí samo oznámit na Facebook zdi, že jste nahráli nové album na rajče.

— 20. prosince 2010

Přehledný seznam uživatelů

V seznamu uživatelů najdete velké profilové fotky, profilovky oblíbenců, řazení podle oblíbenosti uživatele, zvýrazněné VIP uživatele.

— 28. listopadu 2010

Fotky k nám nahrajete odkudkoli

Připravili jsme pro vás rozšíření vašich oblíbených správců fotografií, jako je Windows Live Galerie, Google Picasa nebo Apple iPhoto. Toto rozšíření vám umožní nahrát k nám fotky přímo. Nahrávání k nám nebylo nikdy jednodušší!

— 25. října 2010

Profilové fotky

Oživte svůj profil fotkou.

— 30. září 2010

Rajče pro dotykové telefony

Pokud máte moderní dotykový telefon jako iPhone, nebo Android, stránky rajčete se vám zobrazí perfektně přizpůsobené vašemu telefonu.

— 30. srpna 2010

Vylepšené procházení stránek

Při prohlížení alba se již nezapisují jednotlivé fotky jako položky v historii prohlížeče, usnadňuje to prohlížení více alb, například prohlížení výsledků vyhledávání.

— 20. června 2010

Kompletní úpravy alba přímo na webu

Na stránkách můžete upravovat názvy alb, zařazovat je do kategorií, mazat fotky z alba, mazat celá alba, atd.

— 1. června 2010

200 milionů fotek

V pondělí, 24. května, v 23:05 přidala uživatelka s přezdívkou josephinka jubilejní 200miliontou fotografii.

— 24. května 2010

Na některé situace fotky prostě nestačí, uvádíme video!

Využijte svoje fotoaparáty naplno, natáčejte videa při každé příležitosti. Rajče.net totiž nedělá rozdíly mezi videi a fotkami.

— 22. května 2010

Spolupráce s MF DNES

S pomocí serveru Rajče.net se z vás mohou stát fotografové regionálních vydání deníku MF DNES.

— 7. května 2010

Jsme mezi milionáři

Rajče pokořilo magickou hranici jednoho milionu měsíčních unikátních návštěvníků stránek.

— 2. prosince 2009

Nová sdílení nejen fotoalb

Jelikož jsme všichni zahradníci vášniví fotografové, máme také rádi přísloví "jeden obrázek řekne více než tisíc slov", snažili jsme se toto přísloví naplnit i na rajčeti a funkce jako "vložený uživatel", či "minialbum" reprezentovat graficky.

— 29. října 2009

Nová fotosběrna

Nejen pro milovníky klasických fotek jsme připravili možnost objednání papírových fotek.

— 12. října 2009

Velké rozlišení fotek

Všichni uživatelé mohou nově nahrávat fotky v rozlišení do šíře 1200 bodů.

— 16. září 2009

Automatické zmenšování fotek

Pokud je fotka větší, než vaše okno prohlížeče, bude automaticky zmenšena tak, aby byla vidět celá.

— 16. září 2009

Zobrazení datumu pořízení alba

U každého alba nově zobrazujeme datum, nebo rozsah, kdy byly fotky v albu pořízeny.

— 3. září 2009

Nové minialbum

Nově jsme pro vás předělali velmi oblíbené minialbum, do budoucna se můžete těšit na vlastní konfiguraci.

— 26. srpna 2009

Moje fotozprávy

Pokud se chcete stát amatérským reportérem, můžete přispívat do fotozpráv.

— 24. srpna 2009

Nové komentáře

Uživatelských komentářů, dlouho očekávané novinky, si věrný rajčatový uživatel jistě všiml.

— 18. července 2009

100 milionů fotek

Rajče pokořilo 19. 4. 2009 v 00:28 hod. hranici 100 000 000 fotek

— 19. dubna 2009

Novinka: Vyšla nová verze programu Rajče průvodce (beta52).

— 24. února 2009

Novinka: Úprava alba je nyní možná přímo na webu.

— 20. února 2009

Novinka: Spustili jsme nové vyhledávání s náhledy a další vylepšení fotoalba.

— 26. ledna 2009

Rozhovor: Ptali jste se tvůrců Rajče.net. Podívejte se, co na vaš otázky odpovědli jeho tvůrci.

— 8. října 2008

V neděli 3. 8. 2008 byla na Rajče vložena fotografie s pořadovým číslem 50 000 000.

— 3. srpna 2008

Navrhněte fotku dne - pošlete nám zajímavou fotku a my ji zveřejníme na iDNES.CZ.

— 23. července 2008

Rajče do kapsy - pomozte nám otestovat mobilní verzi Rajčete.

— 23. července 2008

Rajče pokořilo další hranici. Tentokrát 30 000 000 (čti třicet milionů) fotek. Rajče roste rychlostí 1 fotografie za vteřinu.

— 28. března 2008

Automatické generování nového hesla, pokud staré uživatel zapomněl.

— 10. ledna 2008

Nová posila do týmu: Martin Veverka 🐿

— 15. října 2007

Na své stránky můžete vložit vsechna svá alba z rajčete!

— 10. září 2007

Rajče pokořilo hranici 10 000 000 (deset milionů) fotek.

— 10. července 2007

fotoalbum nově podporuje ukládání prohlížení fotek do historie prohlížeče + odkaz na fotku ve fotoalbu

— 10. července 2007

Rajče pokořilo hranici 100 000 fotoalb.

— 20. března 2007

alba z rajčete můžete vkládat i na vlastní stránky formou minialba

— 15. března 2007

Rajče pokořilo hranici 5 milionů fotek.

— 12. března 2007

Stránka lide.rajce.net nově obsahuje "nejvíc oblíbené" a "nejnovější oblíbence".

— 5. února 2007

Přihlášení uživatelé mohou hvězdičkovat alba, která je zaujmou, u každého uživatele lze zobrazit jeho oblíbená alba.

— 23. ledna 2007

Přihlášení uživatelé mohou si mohou přidávat ostatní uživatele do oblíbených, u takového uživatele je potom zobrazen seznam jeho oblíbených uživatelů.

— 17. ledna 2007

Počet registrovaných uživatelů překročil hranici 8 000.

— 5. září 2006

Rajče obsahuje více než jeden milion fotek!

— 5. července 2006

Počet uživatelů překročil hranici 5 000.

— 29. června 2006

Počet uživatelů překročil hranici 4 000.

— 24. května 2006

Rajče slaví 19. 5. 2006 první narozeniny.

— 19. května 2006

Na úvodní stránce jsou nově kategorie.

— 10. května 2006

Pokud vás zajímá, kdo je 3000. uživatelem, zde je odpověď: erzika.

— 13. dubna 2006

Počet uživatelů překročil hranici 3 000.

— 4. dubna 2006

Nyní můžete kontaktovat uživatele, stačí kliknout na odkaz kontaktovat na příslušné stránce daného uživatele.

— 23. března 2006

Nově můžete poslat fotku na mobil (cena 9,- Kč).

— 14. března 2006

Rajče dnes překonalo magickou hranici 1 000 uživatelů.

— 15. listopadu 2005

Nové vyhledávání.

— 9. září 2005

Seznam alb má náhledy, nově lze hledat uživatele.

— 28. června 2005

Každému uživateli byla navýšena kapacita na dvojnásobek (brzy bude bez omezení).

— 23. června 2005

1. měsíc existence služby rajče: 1 371 přístupů, 153 alba, 90 vytvořených účtů, 55 aktivních uživatelů.

— 19. června 2005

Na úvodní straně jsou nově upoutávkové fotografie.

— 8. června 2005

Zrychleno prohlížení fotoalb (nahrává se vždy jedna fotka dopředu).

— 7. června 2005

Zjednodušena základní stránka rajčete, nové stránky pro koho?, návod, o autorech.

— 3. června 2005

Přehled fotoalb + možnost třídění uživatelů.

— 31. května 2005

Pod fotkou se nově zobrazují informace z EXIF.

— 25. května 2005

Spuštěna služba rajče.net

— 19. května 2005