News

Neveřejný účet

Váš účet si nyní můžete přepnout z veřejného na neveřejný. To znamená, že neveřejný účet, ani veškerá alba v něm, se nebudou zobrazovat ve výsledcích vyhledávání ani veřejných seznamech. Toto nastavení se vám může hodit v případě, že nepotřebujete mít svá alba zabezpečena nastavením na soukromá, ale chcete aby se k nim snadno dostal jen ten, kdo zná adresu vašeho profilu. Takto si svůj účet můžete nastavit v nastavení.

— 1. listopadu 2023

Zlepšili jsme ochranu Vašich alb

Zkombinovali jsme jednoduchost sdílení skrytého alba a zabezpečení alba s kódem. Přístup k albům je nyní bezpečnější a sdílení jednodušší.

Více informací: Nové sdílení alb a Změna adres a ochrana alb

— 10. července 2023

Nastavení upozornění na komentáře

Nechcete dostávat automatická upozornění na další komentáře či reakce poté, co na Rajčeti okomentujete cizí album, fotku, nebo další účet? Dříve automatická upozornění si lze nyní u komentářů jednotlivě nastavit pomocí ikonky zvonečku.

S přidaným komentářem se automaticky přihlásíte k odběru upozornění na další komentáře jako dříve. Nově však máte možnost tato upozornění na místě zrušit, nebo nastavit jen na reakce na váš komentář.

Obecné nastavení veškerých notifikací máte stále k dispozici v nastavení účtu. Zde si můžete upozornění buď zcela vypnout, nebo nastavit pouze na e-mail či jako notifikaci.

— 17. října 2022

Rajče v angličtině

Rajče aktuálně umí všem přihlášeným uživatelům detekovat výchozí jazyk prohlížeče a přizpůsobit se do angličtiny. Pokud chcete angličtinu vyzkoušet, změnit jazyk si můžete také dole v patičce webu.

Dejte nám vědět, jak se vám novinka líbí, nebo máte-li jakýkoliv podnět či dotaz!

— 7. března 2022

Rajče se stěhuje do nového skleníku

Skleník praská ve švech a tak se v sobotu, 1. května 2021 po šesti letech stěhujeme do jiné serverovny.

Stěhování rajčatové farmy proběhne specializovanou firmou a počítáme s tím, že celé Rajče nebude půl dne dostupné. Prosíme vás proto o trpělivost během přesazování.

Rajčatová farma se skládá z 35 různě velkých serverů a uvnitř tepe 490 pevných disků plných dat.
Celkem to váží 1,2 tuny.


Chcete se na něco ohledně stěhování zeptat?
Neváhejte nás kontaktovat, nebo se podělit o názor na našem fóru.

— 8. dubna 2021

Filtrace alb pomocí štítků

Využíváte svůj profil naplno a přiřazujte ke svým albům štítky, dle jejich konkrétního zaměření pro odlišení obsahu jednotlivých alb? Skvělá práce! Nejen že jsou tak vaše alba lépe dohledatelná, ale nově je díky tomu pomocí těchto štítků můžete filtrovat. 

To poslouží pro lepší přehled v albech pro vás i ostatní. Navíc také můžete poslat někomu odkaz například pouze na alba z přírody, svateb, nebo konkrétního roku pořízení – kreativitě v používání štítků se meze nekladou. Pokud štítky vy, nebo jiný uživatel využíváte, filtraci alb naleznete na profilu po boku vyhledávání, řazení a nastavení stylu zobrazení alb.

Dejte nám vědět, jak se vám novinka líbí, nebo máte-li jakýkoliv dotaz!

— 7. prosince 2020

Zeď na Rajčeti

Připravili jsme si pro vás novinku, díky které neztratíte přehled! Kdykoliv některý z vašich oblíbenců nahraje své nové album, video, nebo přidá do starého alba nové fotky, dozvíte se o tom na své zdi.

Již na zdi budete mít možnost přečíst si komentáře k novému albu a co nevidět si na zdi rovnou přehrajete nová videa svých oblíbenců.

Našim testerům jsme zeď opět zpřístupnili rovnou a všichni ostatní si ji nyní mohou zapnout v nastavení. Chcete-li se přidat také mezi naše testery, napište nám na testovani@rajce.net.

Nyní už vyzkoušejte novou zeď a uzpůsobte si obsah na Rajčeti k obrazu svému: objevujte a přidejte si další nové oblíbence a jejich alba budou zdobit vaši zeď.

Nezapomeňte nám napsat, jak se vám novinka líbí!

— 15. října 2020

Komentáře v novém

Otestujte s námi nové komentáře, u kterých jsme se v rámci změn zaměřili především na jejich přehlednost a jednoduché použití.

Lepší přehlednosti přispěje zejména možnost reakcí na konkrétní komentáře, nebo také oddělení komentářů fotek od alba. Ty je dnes možné procházet díky nové funkci filtrace komentovaných fotek. Pro větší pohodlnost jsme pak přidali i možnost oblíbit si komentář a také snadný výběr a vkládání emoji, díky kterým jednoduše vyjádříte své emoce i beze slov.

Našim testerům jsme nové komentáře zpřístupnili rovnou a všichni ostatní si je nyní mohou zapnout v nastavení. Chcete-li se přidat také mezi naše testery, napište nám na testovani@rajce.net.

Nyní už vyzkoušejte nové komentáře a určitě nám dejte vědět, jak se vám líbí!

— 9. října 2020

Filtrace a stahování fotek

Z aktuálních úprav, které jsme si pro vás v září připravili, nyní můžete využívat novou funkci filtrace fotek v albu. V každém albu nyní naleznete tlačítko filtrace, přes které můžete rychleji přistoupit k oblíbeným, nebo pouze komentovaným fotkám.

A díky další úpravě si tyto fotky můžete opět pohodlně stáhnout, dnes i na mobilu – stačí na fotce podržet prst.

Navíc stažená alba doplňujeme o vyplněné popisky k fotkám, které také při nahrávání automaticky umíme vyplnit z EXIFu.

Dejte nám vědět jak se vám novinky líbí!

— 2. října 2020

Pohodlné procházení videí

S novým pohledem na detail videa si můžete rovnou začít vybírat jakým dalším budete pokračovat své prohlížení. Vybrat si můžete z dalších v pořadí, na základě seznamu ze kterého zrovna přicházíte, nebo zvolit z nabízených podobných videí.

Prohlédněte si vybraná videa na Rajčeti a také nahrajte ta svá!

— 18. srpna 2020

Diskuzní fórum na Rajčeti

Spustili jsme pro vás nové rajčatové fórum. Podělte se s ostatními o své tipy na fotovýlety, navzájem se inspirujte a nechte si třeba poradit s výběrem nového foťáku.

Vstupte do rajčatového fóra a zapojte se také.
Přihlásit se můžete jednoduše přes váš Rajče účet.

— 20. července 2020

Citlivý obsah (18+) na Rajčeti

Na Rajčeti si každý najde to své. Od alb z cestování, dokumentace společných událostí až po zachycení přirozené krásy lidského těla. Může se tak stát, že vedle dalších inspirativních alb narazíte i na taková, která nemusí být zcela vhodná pro vás, nebo naše nejmladší návštěvníky.

Přidali jsme proto možnost alba s citlivým obsahem rozlišit tak, že zůstane pouze na vás, zda chcete jejich obsah vidět, nebo ne.

Alba na Rajčeti podléhají kontrole, ale budeme moc rádi, když svá alba s fotkami nevhodnými pro mladistvé dopředu označíte příznakem 18+ už při jejich vytvoření a případně aktualizujete i svá starší. Sem patří ve zkratce nahota dospělých pouze od pasu nahoru, tedy bez zobrazení obnaženého přirození a pornografie.

Alba 18+ budou mít svůj štítek a překrytou náhledovou fotografii a při vstupu do nich návštěvníka upozorní na citlivý obsah s potvrzením plnoletosti. Komu obsah nevadí, můžete si jej po přihlášení jednoduše v nastavení povolit.

Dejte nám vědět, jak se vám novinka líbí a narazíte-li na alba, vhodná ke kontrole, budeme rádi pokud nás na ně upozorníte třeba přes tlačítko nahlásit.

— 14. července 2020

Další novinky pro videa na Rajčeti

Od teď už můžete pohodlně nahrávat na Rajče svá videa také přímo přes web. A abychom k přehrávání videí ještě více usnadnili přístup, jsou nyní videa i součástí našeho vyhledávání. Vaše videa se navíc nově automaticky začnou přehrávat rovnou po jejich otevření i při procházení alb.

Inspirujte se nejnovějšími videi na Rajčeti a nahrajte ta svá!

— 7. července 2020

Mobilní aplikace

Váš mobil je už plný fotek? Proto jsme si pro vás připravili novou verzi mobilní aplikace dostupnou pro iOS i Android. Nahrajte své fotky jednoduše na Rajče a foťte vesele dál.

Od teď budete mít Rajče vždy po ruce.
Stáhněte si své Rajče do kapsy.

— 29. dubna 2020

Detail alba v novém

Poslední část modernizace Rajčete proběhla nakonec také u našeho nejdůležitějšího pohledu – na samotném detailu alba a fotek.

Hlavními důvody změn pro nás byly opět především zlepšení rychlosti a zabezpečení prohlížení. A mimo jiné také konzistentnost, přehlednost a pohodlnost prohlížení.

Těšíme se, že novou podobu s radostí přivítáte. V případě jakýkoliv nečekaných problémů se nám neváhejte ozvat. V případě potřeby je dočasně také možné zapnout si zpět starý pohled v nastavení.

Nyní už neváhejte vyzkoušet nový pohled na alba, kde jistě oceníte jak využití plného potenciálu větších displejů, tak zcela nový přistup v prohlížení fotek na mobilních zařízeních.

— 9. dubna 2020

Nový pohled na videa

Nadšení z videí na Rajčeti stále roste a tak jsme pro vás připravili jejich ještě snazší dostupnost. Videa teď najdete pod samostatným odkazem v menu a zároveň i pod vlastní záložkou na profilu.

Aby se video objevilo na nových přehledech, nahrajte jej do samostatného alba. Videa lze aktuálně nahrávat pouze přes Windows aplikaci, ale usilovně pracujeme také na novém webovém rozhraní.

Teď už mrkněte na nejnovější videa na Rajčeti – Prohlédnout videa

— 25. února 2020

Zobrazení lokality

Vaše fotky o sobě umí nově prozradit také info o lokalitě, kde byly pořízeny. Přejete-li si zobrazit lokality pro všechna svá alba, stačí přejít do nastavení alb a tuto funkci povolit.

Jste-li ke svému soukromí obezřetnější, můžete u vybraných alb informaci o místě pořízení fotek dodatečně zakázat/povolit. Úpravu provedete v editaci konkrétního alba, stisknutím tlačítka Upravit album a zvolením zobrazení v sekci Doplňující nastavení.

— 20. ledna 2020

Nová verze Rajče průvodce

Hned ze startu nového roku jsme si pro vás připravili aktualizovanou verzi Windows programu pro nahrávání obsahu – Rajče průvodce. Aplikace nyní umožňuje nahrávat moderní formáty videa (H.265/HEVC). Zároveň jsme se zaměřili na lepší zabezpečení přenosu fotek a videí.

Nová verze je dostupná ke stažení na stránce Nahrát. Pokud máte nainstalovanou původní verzi programu, pak můžete automatickou aktualizaci očekávat v průběhu ledna.

Prosím vyzkoušejte a případné připomínky prosím směřujte na e-mail testovani@rajce.net.

— 6. ledna 2020

Zářijové novinky

Notifikace získaly své rychlé náhledy. Na nejčerstvější aktuality na Rajčeti budete nyní upozorněni hned v horním menu rozkliknutím ikonky zvonečku.

Ztrácíte-li se v záplavě novinek, můžete si v nastavení sami zvolit, o kterých informacích chcete být upozorňováni formou notifikace, nebo e-mailem.

Pro přehlednost jsou navíc vaši oblíbenci a oblíbená alba nyní přímo součástí vašeho profilu a aby toho nebylo málo, zpříjemnili jsme pro vás také procházení alb. Po skočení prohlížení jednoho alba můžete snadno pokračovat v prohlížení podobných alb, nebo dalších alb autora.

— 8. října 2019

Alba obsahující video

Videa vás na Rajčeti baví čím dál víc a tak jsme pro vás připravili jejich snazší dostupnost. Během prohlížení nejnovějších, komentovaných či populárních alb máte nyní možnost vyfiltrovat pouze ta, která obsahují video. Jednoduše vedle možnosti přepínání zobrazení alb klikněte na ikonku kamery.

— 10. června 2019

Nové přehledy lidí

Přehled lidí dostal novou podobu a díky vašim připomínkám jsme karty obohatili i o možnost prohlédnutí všech fanoušků a dostupný odkaz na komentáře dané osoby. Nechybí ani přepínání mezi kompaktními kartami, nebo detailnějším seznamovým výpisem, kde se můžete i dočíst více o uživateli. Každá karta skrývá navíc další akce a tak můžete snadno uživatele sdílet, nebo mu napsat zprávu.

— 29. května 2019

Notifikační centrum

Buďte vždy v obraze! V přehledu notifikací se snadno dozvíte o aktuálně nahraných albech svých oblíbenců či nových komentářích vašich alb. Notifikace jsou přehledně rozděleny na ty, které se týkají přímo vás, vašich oblíbenců, nebo novinek na Rajčeti. Teď už pouze stačí vyčkávat na nová oznámení, která poznáte podle odznáčku s číslem u vašeho účtu.

— 10. května 2019

Přehledy alb v novém stylu

Pokračujeme dále v modernizaci Rajčete a tak nyní přišla řada na stránky s náhledy alb. Po nasazení aktulizované podoby rajčatových profilů prošla alba ještě řadou dalších změn zohledňující vaše náměty a připomínky, za které jsme velice vděční. Proto pevně věříme, že jejich novou podobu také s radostí přivítáte.

— 1. května 2019

Testování notifikačního centra

Na otestování jsme pro vás připravili novou funkci notifikačního centra. Zde naleznete přehled o notifikacích týkající se aktuálně nahraných alb známých, přidaných komentářů u vašich alb a mnoho dalších. Stačí, když se přihlásíte a následně si zapnete testování notifikačního centra v nastavení. Pak už jen stačí vyčkat na nová oznámení, o kterých budete informováni vpravo nahoře u vašeho účtu formou odznáčku s číslem odpovídajícímu počtu nových nepřečtených oznámení.

— 22. února 2019

Nová podoba rajčatových profilů

V rámci inovací jsme v novém provedení udělali maximum pro zachování původní funkcionality a v seznamovém zobrazení alb naleznete vše, na co jste byli dříve zvyklí.

Hlavními důvody změn pro nás byly: bezpečnost, zvýšení rychlosti prohlížení, zvětšení náhledů, přehlednost a volitelné zobrazení alb, možnost vyhledávání nad alby uživatele a uzpůsobení přístupnosti od mobilních zařízení po počítače.

Věříme, že novou podobu rádi přivítáte. V případě zájmu Vám, stejně jako ostatním uživatelům, nabízíme možnost zapojit se do přednostního testování všech novinek na Rajčeti a mít tak možnost určit směr jeho dalšího vývoje. V případě zájmu se nám neváhejte ozvat na testovani@rajce.net.

— 18. února 2019

Vyhledávání pomocí štítků

Vaše alba mohou být nyní daleko lépe dohledatelná. Do popisu alb, jsme přidali možnost přiřadit hashtagy (štítky).

Přidejte libovolný počet klíčových slov oddělených mezerou, s mřížkou (#) na začátku a tag se automaticky vytvoří (např. #příroda nebo #krajina). Jednoduše pak můžete objevovat nová alba prokliknutím se přes štítek, nebo zkusit hashtag rovnou vyhledat v políčku vyhledávání.

— 12. prosince 2018

Navýšili jsme délku komentářů na 1 000 znaků.

— 15. listopadu 2018

Nové fotoprodukty

Našim kolegyním z uživatelské podpory tak dlouho chodily e-maily s dotazy na nové produkty, až jsme je pro vás připravili. Kromě fotoknih, pexes a kalendářů můžete nově vytvořit také tyto fotoprodukty:

  • Fotky Klasik: Lesklé nebo matné fotografie různých velikostí.
  • Fotky na desce: Galerii můžete mít přímo doma.
  • Magnetky: Snadno ozdobíte svou lednici nebo cokoliv vás napadne.

— 1. listopadu 2018

Moderní podoba profilů

Na otestování jsme pro vás připravili novou podobu rajčatových profilů. Stačí, když se přihlásíte a následně si zapnete testování nových účtů v nastavení. Pak už jen stačí kliknout vpravo nahoře na svůj účet a vše náležitě prozkoumat.

— 15. října 2018

Větší náhledové fotky

Spustili jsme pro vás větší náhledové fotky pro všechna nová a některá starší alba. Pokud je nemáte a chcete je, tak nám napište.

— 1. října 2018

Upravený průvodce tvorby fotoknih

Fotoknihu teď vytvoříte s Rajčetem ještě snadněji a rychleji než do teď. Upravený průvodce tvorbou fotoknihy vám nabídne buď přímo předchystanou knihu z těch nejoblíbenějších druhů a nebo si můžete zvolit vlastní kombinaci. Také máte nově možnost si zvolit i rozmístění fotek na stránce. Fotokniha tak jde udělat skutečně během pár minut a na pár klinutí. Fotoknihy od Rajčete najdete na obchod.rajce.net/fotoknihy.

— 14. září 2018

Úprava úvodní strany

Z vašich reakcí víme, že vyhledávání je pro vás jeden z nejužitečnějších nástrojů. Proto jsme na úvodní straně Rajčete přidali vyhledávací pole hned do úvodní fotky a v horním menu se nově objevuje nabídka prohlížet přímo alba, lidi nebo nejoblíbenější kategorie, např. cestování. Původní odkaz na vytvoření fotoproduktů a dárků z fotek jsme přesunuli z levé části horního menu doprava.

A protože Rajče je hlavně o fotkách, tak je na úvodní straně i zvětšený blok vybraných fotek - Prozkoumejte. Tento blok postupně rozšíříme a budete si moci snadno přímo na úvodní straně projít ty nejzajímavější nebo třeba nejoblíbenějsí či oceněné fotky z Rajčete.

— 14. srpna 2018

Přihlašování přes sociální sítě

Nyní máte možnost se přihlašovat na Rajče pomocí vašeho Facebook nebo Google účtu. Nemusíte si tak pamatovat další heslo, k dalšímu účtu. Stačí jen klinout a potvrdit volbu a máte hotovo. Pokud ještě nemáte účet na Rajčeti, tak si ho zdarma založte a zkuste to.

— 28. června 2018

Našeptávač vyhledávání

Víme, že stále je prostor se zlepšovat. Postupně se snžíme pro vás zlepšovat i vyhledávání na Rajčeti. Jedním z kroků na této cestě je spuštění našeptávače. Jakmile začnete psát hledaný výraz, Rajče vám nabídne možnosti výsledků jak z názvů alb, tak i mezi jmény lidí. Vyhledávání najdetete buď na úvodní straně Rajčete nebo ve vrchní části na každé stránce.

— 20. června 2018

Nastavení účtu přehledněji

V nastavení svého účtu můžete nyní lépe kontrolovat svá nastavení, vč. nastavení zasílání e-mailů, nastavení vašich alb nebo nově můžete vidět i přehled posledních přihlášení a případně i možnost podílet se na testování nově připravovaných věcí pro Rajče.

— 4. června 2018

Nové nahrávání fotek

Nahrávání fotek na Rajče přímo přes web je zase o něco příjemnější. Na adrese rajce.net/nahrat můžete nahrávat fotky pohodlněji a rychleji, v podstatě odkudkoliv a bez nutnosti instalovat další aplikaci. Samozřejmostí je podpora nahrávání přímo z mobilu nebo tabletu. Pokud ještě nemáte účet na Rajčeti, tak si ho zdarma založte a zkuste to.

— 10. května 2018

Úprava soutěží

Upravili jsme vzhled soutěžních stránek – při hlasování si pohodlněji prohlédnete soutěžní příspěvky. Počet hlasů pro svou fotku zjistíte až po ukončení soutěže.

— 5. ledna 2018

Podobná alba

Při prohlížení alb se rovnou můžete podívat i na podobná alba – rajče vám je nabízí přímo pod aktuálním albem, na které právě koukáte.

— 30. října 2017

Jednodušší nahrávání fotek do fotoknihy

Svoji knihu teď vytvoříte ještě o něco rychleji – fotky z počítače nemusíte nahrávat, stačí je jen myší přetáhnout přímo do editoru.

— 29. září 2017

O Rajčeti psali na Technetu

Máme velkou radost, protože o naší miliardě fotek napsal článek server technet.cz.

— 30. srpna 2017

Rozhovor k miliardě fotek

Jak vzniklo rajče, které jsou největší milníky jeho existence a co nového se připravuje — i tom mluvil zakladatel Rajčete Mirek Buček v rozhovoru k příležitosti miliardy fotek.

— 24. srpna 2017

Miliarda fotek

Fotografové na rajče nahráli miliardu fotek - autorkou miliardté fotky je Kateřina Elsnicová.

— 23. srpna 2017

Nové fotoknihy, styly, kalendář a editor

Spustili jsme pro vás nový web obchod.rajce.idnes.cz, kde svoje fotodárky vytvoříte ještě snadněji než dosud - najdete tam jednodušší editor na vytváření knih, nové formáty a také nové styly.

— 3. srpna 2017

Úvodní fotka

Přáli jste si větší odlišení vašich účtů, připravili jsme pro vás úvodní fotku uživatele.

— 4. března 2015

13 stylů fotoknih

Z našeho výběru barevných stylů si vybere opravdu každý, navíc změna stylu je otázkou jednoho kliku.

— 31. května 2013

Fotoknihy s pevnou vazbou

Rozšiřujeme praktickou měkkou vazbu o další luxusní tvrdou.

— 21. května 2013

Pexeso z vlastních fotek

Jako jediní na trhu přinášíme nastříhané pexeso, s kulatými rohy a navíc v krabičce.

— 24. dubna 2013

Dosáhli jsme půl miliardy fotek

Posledních 100 milionů k nám putovalo 7 měsíců.

— 25. listopadu 2012

Výroba fotoknih 15x15cm a 20x20cm

Z rajčatového alba si vytvoříte fotoknihu jedním klikem, nebo můžete přidat fotky do knihy přímo z počítače.

— 19. září 2012

400 000 000

Za dobu fungování rajčete jste k nám nahráli 400 milionů fotek.

— 15. dubna 2012

Nové způsoby nahrávání z Linuxu

Fanoušci rajčete pro vás připravili nové pluginy pro oblíbené linuxové programy.

— 18. ledna 2012

Anonymní komentáře

Volitelně můžete povolit komentovat vaše alba i fotky všem návštěvníkům, i nepřihlášeným.

— 17. ledna 2012

Vypnutí zasílání odpovědí na můj komentář k cizí fotce či albu

Nyní máte možnost vypnout si upozornění na odpovědi uživatelů na Váš komentář k cizí fotce či albu, které zaplavují Vaši e-mailovou schránku.

— 12. ledna 2012

Přesunutí popisku u fotky o patro níž

Protože ne každému uživateli se líbí popisek u fotky přímo ve fotce, učinili jsme vstřícný krok a přesunuli popisek pod fotku, ale název fotky je stále ve fotce, uživatel si může vybrat kam texty psát.

— 30. listopadu 2011

Pokročilé měření návštěvnosti

Pomocí Google Analytics budete mít přehled nad návštěvníky vašich alb.

— 7. listopadu 2011

Koho je uživatel oblíben?

U každého uživatele najdete odkaz (například 28x oblíbený), po kliknutí na něj se dozvíte, kdo má uživatele oblíbeného.

— 6. října 2011

Nahlášení nevhodného obsahu

U každé fotky nebo alba naleznete odkaz "nahlásit fotku".

— 25. září 2011

Nový vzhled alba

Nový, jednodušší a přehlednější vzhled alba, náhledy jsou čisté, mají minimální rámeček a jsou poskládány tak, aby využily co nejvíc místa na obrazovce.

— 19. září 2011

Vodoznak

Svoje fotky můžete nově podepsat.

— 9. srpna 2011

300 000 000

Pátek 13. přinesl rajčeti významnou metu, dosáhli jsme 300 milionů nahraných fotek.

— 13. května 2011

Nové prohlížení fotek

Co nejvíce jsme šetřili místem kolem fotky, aby mohla být samotná fotka opravdu co největší.

— 4. května 2011

Hlasování o nových funkcích

Rajče je zde pro vás. Zajímá nás, kterou funkci chcete, proto hlasujte. Pokud vám nějaká funkce chybí, tak ji můžete navrhnout.

— 15. ledna 2011

Propojení s Facebookem

Rajče umí samo oznámit na Facebook zdi, že jste nahráli nové album na rajče.

— 20. prosince 2010

Přehledný seznam uživatelů

V seznamu uživatelů najdete velké profilové fotky, profilovky oblíbenců, řazení podle oblíbenosti uživatele, zvýrazněné VIP uživatele.

— 28. listopadu 2010

Fotky k nám nahrajete odkudkoli

Připravili jsme pro vás rozšíření vašich oblíbených správců fotografií, jako je Windows Live Galerie, Google Picasa nebo Apple iPhoto. Toto rozšíření vám umožní nahrát k nám fotky přímo. Nahrávání k nám nebylo nikdy jednodušší!

— 25. října 2010

Profilové fotky

Oživte svůj profil fotkou.

— 30. září 2010

Rajče pro dotykové telefony

Pokud máte moderní dotykový telefon jako iPhone, nebo Android, stránky rajčete se vám zobrazí perfektně přizpůsobené vašemu telefonu.

— 30. srpna 2010

Vylepšené procházení stránek

Při prohlížení alba se již nezapisují jednotlivé fotky jako položky v historii prohlížeče, usnadňuje to prohlížení více alb, například prohlížení výsledků vyhledávání.

— 20. června 2010

Kompletní úpravy alba přímo na webu

Na stránkách můžete upravovat názvy alb, zařazovat je do kategorií, mazat fotky z alba, mazat celá alba, atd.

— 1. června 2010

200 milionů fotek

V pondělí, 24. května, v 23:05 přidala uživatelka s přezdívkou josephinka jubilejní 200miliontou fotografii.

— 24. května 2010

Na některé situace fotky prostě nestačí, uvádíme video!

Využijte svoje fotoaparáty naplno, natáčejte videa při každé příležitosti. Rajče.net totiž nedělá rozdíly mezi videi a fotkami.

— 22. května 2010

Spolupráce s MF DNES

S pomocí serveru Rajče.net se z vás mohou stát fotografové regionálních vydání deníku MF DNES.

— 7. května 2010

Jsme mezi milionáři

Rajče pokořilo magickou hranici jednoho milionu měsíčních unikátních návštěvníků stránek.

— 2. prosince 2009

Nová sdílení nejen fotoalb

Jelikož jsme všichni zahradníci vášniví fotografové, máme také rádi přísloví "jeden obrázek řekne více než tisíc slov", snažili jsme se toto přísloví naplnit i na rajčeti a funkce jako "vložený uživatel", či "minialbum" reprezentovat graficky.

— 29. října 2009

Nová fotosběrna

Nejen pro milovníky klasických fotek jsme připravili možnost objednání papírových fotek.

— 12. října 2009

Velké rozlišení fotek

Všichni uživatelé mohou nově nahrávat fotky v rozlišení do šíře 1200 bodů.

— 16. září 2009

Automatické zmenšování fotek

Pokud je fotka větší, než vaše okno prohlížeče, bude automaticky zmenšena tak, aby byla vidět celá.

— 16. září 2009

Zobrazení datumu pořízení alba

U každého alba nově zobrazujeme datum, nebo rozsah, kdy byly fotky v albu pořízeny.

— 3. září 2009

Nové minialbum

Nově jsme pro vás předělali velmi oblíbené minialbum, do budoucna se můžete těšit na vlastní konfiguraci.

— 26. srpna 2009

Moje fotozprávy

Pokud se chcete stát amatérským reportérem, můžete přispívat do fotozpráv.

— 24. srpna 2009

Nové komentáře

Uživatelských komentářů, dlouho očekávané novinky, si věrný rajčatový uživatel jistě všiml.

— 18. července 2009

100 milionů fotek

Rajče pokořilo 19. 4. 2009 v 00:28 hod. hranici 100 000 000 fotek

— 19. dubna 2009

Novinka: Vyšla nová verze programu Rajče průvodce (beta52).

— 24. února 2009

Novinka: Úprava alba je nyní možná přímo na webu.

— 20. února 2009

Novinka: Spustili jsme nové vyhledávání s náhledy a další vylepšení fotoalba.

— 26. ledna 2009

Rozhovor: Ptali jste se tvůrců Rajče.net. Podívejte se, co na vaš otázky odpovědli jeho tvůrci.

— 8. října 2008

V neděli 3. 8. 2008 byla na Rajče vložena fotografie s pořadovým číslem 50 000 000.

— 3. srpna 2008

Navrhněte fotku dne - pošlete nám zajímavou fotku a my ji zveřejníme na iDNES.CZ.

— 23. července 2008

Rajče do kapsy - pomozte nám otestovat mobilní verzi Rajčete.

— 23. července 2008

Rajče pokořilo další hranici. Tentokrát 30 000 000 (čti třicet milionů) fotek. Rajče roste rychlostí 1 fotografie za vteřinu.

— 28. března 2008

Automatické generování nového hesla, pokud staré uživatel zapomněl.

— 10. ledna 2008

Nová posila do týmu: Martin Veverka 🐿

— 15. října 2007

Na své stránky můžete vložit vsechna svá alba z rajčete!

— 10. září 2007

Rajče pokořilo hranici 10 000 000 (deset milionů) fotek.

— 10. července 2007

fotoalbum nově podporuje ukládání prohlížení fotek do historie prohlížeče + odkaz na fotku ve fotoalbu

— 10. července 2007

Rajče pokořilo hranici 100 000 fotoalb.

— 20. března 2007

alba z rajčete můžete vkládat i na vlastní stránky formou minialba

— 15. března 2007

Rajče pokořilo hranici 5 milionů fotek.

— 12. března 2007

Stránka lide.rajce.net nově obsahuje "nejvíc oblíbené" a "nejnovější oblíbence".

— 5. února 2007

Přihlášení uživatelé mohou hvězdičkovat alba, která je zaujmou, u každého uživatele lze zobrazit jeho oblíbená alba.

— 23. ledna 2007

Přihlášení uživatelé mohou si mohou přidávat ostatní uživatele do oblíbených, u takového uživatele je potom zobrazen seznam jeho oblíbených uživatelů.

— 17. ledna 2007

Počet registrovaných uživatelů překročil hranici 8 000.

— 5. září 2006

Rajče obsahuje více než jeden milion fotek!

— 5. července 2006

Počet uživatelů překročil hranici 5 000.

— 29. června 2006

Počet uživatelů překročil hranici 4 000.

— 24. května 2006

Rajče slaví 19. 5. 2006 první narozeniny.

— 19. května 2006

Na úvodní stránce jsou nově kategorie.

— 10. května 2006

Pokud vás zajímá, kdo je 3000. uživatelem, zde je odpověď: erzika.

— 13. dubna 2006

Počet uživatelů překročil hranici 3 000.

— 4. dubna 2006

Nyní můžete kontaktovat uživatele, stačí kliknout na odkaz kontaktovat na příslušné stránce daného uživatele.

— 23. března 2006

Nově můžete poslat fotku na mobil (cena 9,- Kč).

— 14. března 2006

Rajče dnes překonalo magickou hranici 1 000 uživatelů.

— 15. listopadu 2005

Nové vyhledávání.

— 9. září 2005

Seznam alb má náhledy, nově lze hledat uživatele.

— 28. června 2005

Každému uživateli byla navýšena kapacita na dvojnásobek (brzy bude bez omezení).

— 23. června 2005

1. měsíc existence služby rajče: 1 371 přístupů, 153 alba, 90 vytvořených účtů, 55 aktivních uživatelů.

— 19. června 2005

Na úvodní straně jsou nově upoutávkové fotografie.

— 8. června 2005

Zrychleno prohlížení fotoalb (nahrává se vždy jedna fotka dopředu).

— 7. června 2005

Zjednodušena základní stránka rajčete, nové stránky pro koho?, návod, o autorech.

— 3. června 2005

Přehled fotoalb + možnost třídění uživatelů.

— 31. května 2005

Pod fotkou se nově zobrazují informace z EXIF.

— 25. května 2005

Spuštěna služba rajče.net

— 19. května 2005