Digiforum - akce, kterou by neměl minout žádný fotograf

 

Pro všechny uživatele Rajče.net je připravena speciální nabídka bezplatného základního vstupého na 16. Digiforum a 20% slevy na přednáškový program. Stačí se do 31.10.2010 přihlásit na webu Digifora a na konci registrace zadat promokod rajce.

Digiforum i přes svou dlouhou tradici je stále se vyvíjející moderní akcí, která každý rok přináší fotografům nové podněty a příležitosti. Letošní ročník, který proběhne 8. listopadu, není výjimkou! Snoubí osvědčený koncept fotografického veletrhu zkombinovaného s bohatým přednáškovým programem, fotografickými výstavami a workshopy s řadou novinek. Na co se mohou návštěvníci těšit?

Největší veletrh fotografické techniky v ČR

Digiforum je největším specializovaným fotografickým veletrhem v ČR a bezesporu nejvýznamnější letošní akcí v této oblasti. Svou účast přislíbilo již více jak 60 společností představujících přes sto značek fotoaparátů, objektivů, nejrůznějšího příslušenství a fotografických služeb. Na jediném místě se tak sejdou nejžhavější novinky představené v posledních týdnech a účastníci Digifora si je budou moci prakticky vyzkoušet. Kromě tradičních velkých fotografických značek se můžeme těšit i na nováčky na českém trhu a několik nových poskytovatelů služeb v ČR.
Více informací najdete na http://www.digiforum.cz/fotovystava.php.

Zcela nový přednáškový program

Každý ročník Digifora znamená novou porci fotografických přednášek a dílen. Letos je připraveno celkem 20 různých bloků, ze kterých si účastníci mohou na webu sestavit svůj individuální program. K dispozici jsou přednášky od základů prezentovaných například oblíbeným Ondřejem Neffem až po témata pro pokročilé jako je správa barev, retušování v Adobe Photoshopu či rady pro vybavení vlastního fotografického ateliéru. Na Digiforum jsou připraveny kromě teoretických přednášek i dílny s fotografováním v malých skupinách pod vedením zkušených fotografů jako je Robert Vano a počítačová laboratoř.
Více informací o jednotlivých přednáškách a dílnách najdete:

Digiforum poctí svou účastí Bambi Cantrell

Letos poprvé na Digiforu vystoupí i zahraniční host, kterým je špičková americká fotografka Bambi Cantrell. Bambi patří mezi nejuznávanější a nejoceňovanější svatební a portrétní fotografky dneška a poprvé v životě vystoupí na evropské akci právě na Digiforu. Její přednášky budou simultánně překládány pro zájemce do češtiny.
Více informací o přednáškách Bambi Cantrell najdete na http://www.digiforum.cz/sal5n.php.

Workshop na téma tanec

Hlavní workshop Digifora bude mít letos ústřední téma tanec. Se scénou stylizovanou do New Yorku 20. let si budete moci zafotografovat pod vedením dvou zkušených lektorů se skupinou tanečníků v plně vybaveném fotografickém studiu. K dispozici budou jak stabilní, tak i zábleskové zdroje světla, řada fotoaparátů na vyzkoušení a tento workshop bude otevřen všem účastníkům se základním vstupným.
Více informací o workshopu najdete na http://www.digiforum.cz/workshop.php.

Nový projekt Foto Café

Digiforum vždy hostilo přední české fotografy. Letos poprvé nabídne možnost se s nimi potkat nejen v rámci jejich přednášek, ale i v neformální diskuzi u kávy. Foto Café bude místem s více jak desítkou fotografických výstav, na kterých uvidíte práce předních českých profesionálních fotografů. A navíc budete mít možnost diskutovat s nimi o jejich tvorbě. Účast přislíbili již například Katarina Brunclíková, Jan Březina, Petr Klier, Antonín Malý, Karel Pobříslo, Markéta Podhajská, Jiří Růžek, Jan Saudek, Petr Šálek, Petr Šebesta, Robert Vano, Karel Vepřík a Daniel Vojtěch.
Bližší informace o Foto Café najdete na http://www.digiforum.cz/cafefoto.php

Řada zajímavých bonusů

Digiforum svým návštěvníkům připravilo řadu drobných příjemných překvapení v podobě nejrůznějších slev a speciálních nabídek fotografických produktů a služeb. Navíc jsou připravena i dvě slosování vstupenek o ceny v hodnotě přesahující 120.000Kč.
Více informací o soutěžích najdete na http://www.digiforum.cz/soutez/

Kdy, kde a za kolik?

Digiforum proběhne 8. listopadu 2010 od 8:30 v kongresovém centru Clarion v pražských Vysočanech. Základní vstupné činí opět 100Kč a v této částce je zahrnut vstup na veletrh fotografické techniky, do hlavního workshopu, Foto Café a zařazení do slosování o řadu cen. Jednotlivé přednáškové bloky jsou hrazeny zvlášť na základě sestavení si individuálního programu na webu www.digiforum.cz.


Pořadatelem 16. Digifora je Institut digitální fotografie, s.r.o. -- Hálkova 2 -- 120 00 Praha 2 -- tel: +420 296 200 051

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.