Zvýšení kvality fotek pro tisk

Rádi byste si objednaly tisk vašich fotek v naší nové fotosběrně ale indikátor kvality zobrazuje kvalitu nedostačující či uspokojivou? Přirozeně tak můžete mít obavy o kvalitu výsledných tištěných fotografií.

 

Rádi bychom vám zde poradili a poskytli jednoduchý návod, jak si kvalitu tištěných fotek zvýšit. Budete k tomu potřebovat program rajče průvodce a originály fotografií. Pokud používáte stejný počítač ze kterého jste fotky na rajče původně nahrály a fotky jsou uloženy ve stejném adresáři na disku, je změna velmi jednoduchá. Spusťte program rajče průvodce, přihlašte se pod svým uživatelským jménem a v seznamu alb zvolte "Upravit" u alba, ze kterého chcete tisknout fotografie. V dalším zobrazeném okně klikněte na tlačítko Rozšířené:

 

 

V následující nabídce najdete volbu rozlišení fotek ze které vyberte vyšší rozlišení než je to vaše stávající, pokud stávající rozlišení u vašeho alba je 700px změňte ho na 1200px.

 

 

Dále potom klikněte na Uložit změny. Fotky se nyní nahrají na rajče v novém vyšším rozlišení, což se ve sběrně projeví změnou označení kvality fotek pro tisk na výbornou.  

 

V případě, že originály fotografií již nejsou uloženy ve stejném adresáři jako při původním nahrání na rajče, program průvodce tuhle změnu pozná a po zvolení volby "Upravit" u položky adresář vypíše (adresář neexistuje). V takovém případě je nejdříve nutné pomocí tlačítka "Najít adresář" vybrat adresář s originály fotek:

 

 

Potom je již postup stejný, změna roslišení z 700px na 1200px, potvrzení a nahrání změn na rajče.

 

 

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.