Zahrajte si s Jiřím Lábusem v pokračování Kozího příběhu

 
Přihlášená alba | pátek 1.6.2012 - čtvrtek 21.6.2012
 
První český počítačově animovaný film Kozí příběh: Pověsti staré Prahy vidělo v kinech přes 320 000 diváků a na podzim tohoto roku bude mít premiéru jeho pokračování Kozí příběh se sýrem. Tentokrát dokonce v kozím 3Dééé. 
 
Server iDNES.cz ve spolupráci s producenty filmu nabízí čtenářům jedinečnou možnost namluvit do celovečerního animovaného filmu Kozí příběh se sýrem jednu z postav. Staňte se kolegou Jiřího Lábuse, Karla Heřmánka nebo Michala Dlouhého. Ti všichni už v Kozím příběhu hrají. 
 
Podrobnosti, jak probíhalo a probíhá dabování animovaného 3D filmu Kozí příběh se sýrem s můžete přečíst zde. Náročnost celého projektu, jehož se spolu se serverem iDNES.cz můžete zúčastnit i Vy, dokumentuje i mezinárodní sestava animátorů
 
Do kin vstoupí Kozí příběh se sýrem 25. října 2012. 

Opilec na lustru 

 

Na Vás a na Váš hlas čeká postava opilce visícího na lustru, která pošle Kozu s hlasem Jiřího Lábuse přímo do pekla. „To musíš do čertova mlýna, koza,“ prozradí v krčmě opilec Jiřímu Lábusovi jen chvíli před tím, než ho žejdlík piva definitivně přemůže.
 
Podívejte se na ukázku z filmu, v níž je replika opilce namluvená pouze pracovně. Právě v této scéně můžete i Vy zanechat natrvalo svou stopu v českém filmu. 
 

Rodinný casting 

 

Hlas, který pro dabing postavy hledáme, je mužský. Casting na něj je ale skvělá příležitost pro celou rodinu. „Nahrávky svých tátů mohou do soutěže posílat třeba i děti a stát se tak  agentem svého táty s úkolem prosadit ho do filmu. Samy se pak mohou podívat, jak takové dabování probíhá a také na ně čeká místo v titulcích Kozího příběhu,“ prozradil režisér a producent Kozího příběhu Jan Tománek. „Manželky a přítelkyně mohou nahrávat své drahé polovičky, vždyť kdo by doma nechtěl mít filmovou hvězdu,“ dodává s úsměvem Tománek. 
 
Řada profesionálních herců potvrdí, že právě rodina je ideální místo, kde lze probrat, jak postavu pojmout a namluvit a kde lze svůj výkon pro castingovou nahrávku natrénovat tak, aby se co nejlépe trefil do hotové scény.  
 
Výherce hlasového castingu, jenž pak dostane možnost namluvit postavu do konečné podoby filmu v nahrávacím studiu, bude uveden v titulcích filmu. Ti, kteří mu budou pomáhat, se v titulcích dočkají speciálního poděkování a budou se nahrávání v profesionálním zvukovém studiu moci zúčastnit.    
 

Jak postupovat - stručná pravidla

 • Nahrajte předepsaný text pro casting buď jako audio soubor nebo jako video.
 • Použijte jakoukoliv dostupnou techniku: mobilní telefon, diktafon, webkameru, kameru.
 • Video nahrajte na rajče a vložte do speciální kozí kategorie "Akce: Kozí příběh".
 • Audio soubor na adresu hlas.kozipribeh@idnes.cz.
 • Nezapomeňte napsat kontakty. Z hlasového castingu vybere produkce účastníka, který dostane možnost namluvit postavu do filmu v podmínkách profesionálního studia.

Text pro casting

Jméno, příjmení, věk. 
Třemi různými způsoby přednesená věta „To musíš do čertova mlýna, koza.“ 
Dobrovolný vzkaz tvůrcům filmu. 
 

Úplná pravidla

 1. Předmětem soutěže je veřejný hlasový casting k nalezení hlasu pro namluvení postavy v animovaném filmu Kozí příběh se sýrem. 
 2. Účastníci soutěže zašlou namluvený požadovaný text. Soutěžní nahrávka nebude do filmu použita. Z účastníků vybere produkce filmu toho, který bude moci namluvit postavu do filmu v nahrávacím studiu pro konečné použití ve filmu Kozí příběh se sýrem. 
 3. Účastníkem se rozumí osoba, jejíž hlas bude pro účely soutěže použit, nikoliv osoba, která nahrávku pro účely soutěže pořídí. 
 4. Se souhlasem účastníka může nahrávku do soutěže pořídit a poslat jiná osoba.
 5. Účastníci se mohou zúčastnit formou elektronických audio-souborů obsahující hlasovou nahrávku s požadovaným textem nebo formou video-souborů obsahující namluvený požadovaný text. 
 6. Uzávěrka soutěže je 21.6.2012. 
 7. Elektronické audio-soubory obsahující hlasovou nahrávku s požadovaným textem zasílají účastníci na e-mailovou adresu kozipribeh.hlas@idnes.cz. Nezapomeňte uvést na sebe kontakt. 
 8. Video-soubory obsahující namluvený požadovaný text mohou účastníci poslat na rajce.net/kozipribeh a to podle podmínek video-kanálu a podle obecných pravidel portálu rajce.net.  
 9. Do soutěže se přijímají texty namluvené v českém jazyce. 
 10. Účastník, kterému bude na základě soutěže nabídnuta možnost namluvit postavu ve filmu Kozí příběh se sýrem, bude vyrozuměn do 30.6.2012. 
 11. Organizátoři soutěže mají právo nikoho z účastníků soutěže pro konečný dabing filmu nevybrat.  
 12. Organizátoři mají právo vybrat více účastníků a pozvat je do zvukového studia k namluvení postavy do filmu v nahrávacím studiu pro konečné použití ve filmu Kozí příběh se sýrem.
 13. Kontakt na účastníka soutěže pro možnost kontaktu v případě další spolupráce by měl být v textové nebo hlasové formě součástí soutěžního video-souboru nebo popisku video-souboru, případně by ho měl účastník sdělit formou e-mailu se zřejmým odkazem na jím pořízenou nahrávku.
 14. Účastí v soutěži dává účastník svolení k úpravám svého souboru a současně dává svolení k jeho zveřejnění v rámci informací o průběhu soutěže nebo propagace filmu Kozí příběh se sýrem. Účastí v soutěži dává účastník svolení k použití souboru pro propagaci portálu iDNES.cz, rajce.net a k umístění na DVD nebo Blu-Ray nosič s filmem Kozí příběh se sýrem.
 15. Účastník, který namluví postavu pro konečné použití ve filmu Kozí příběh se sýrem, nemá nárok na honorář ani nárok na cestovní či jiné náhrady. 
 16. Účastník, který namluví postavu pro konečné použití ve filmu Kozí příběh se sýrem, bude uveden v titulcích filmu.
 17. POŽADOVANÝ TEXT
  Představení účastníka + filmová věta řečená třemi různými způsoby:  
  Jméno, příjmení, věk (+ uvedení kontaktu - telefon nebo e-mailová adresa)
  To musíš jít do čertova mlýna, koza. 
  To musíš jít do čertova mlýna, koza. 
  To musíš jít do čertova mlýna, koza.