Návrat z kolovýletu 2012 - bahenní sopky a Drákulovo město

Title

Návrat z kolovýletu 2012 - bahenní sopky a Drákulovo město

Description

11. Bahenní sopky a Drákulova Sighisoara
5. 10. 2012
Vykoupaní a převlečení do civilu se vydáváme na zpáteční cestu domů. V Rumunsku ještě zastavujeme v Berce a jdeme se podívat na Malé bahenní sopky. Za tmy pak stavíme stany někde na pastvině u silnice a trávíme poslední noc ve spacáku.
6. 10. 2012
V sobotu si ještě dopřáváme zastavení v rumunské Sighisoaře, městě Drákulově. Princ Vlad III. Drakula, zvaný Napichovač, se zde narodil. Jako chlapec byl zajatcem na sultánově dvoře. Tam se naučil turecké metody zacházení s nepřáteli, včetně nabodávaní. V průběhu jeho tři vlád mezi lety 1448 a 1476 Vlad děsil sultánovu armádu napichováním jejího předvoje na les z bodců. Jeho ďábelská reputace má své počátky pravděpodobně v roce 1460, kdy Vlad napíchnul asi 1 200 Sasů z Brašova jako trest za neuposlechnutí jeho obchodních zákonů.
Historická část města Sighisoara je na návrší, tvoří nádherné panorama a má zachovalý středověký charakter. Takový rumunský Krumlov. Místo je zapsáno na seznamu sv. dědictví UNESCO a stojí za prohlídku.
7. 10 2012
Martin jede s malými přestávkami od návštěvy Sighisoary nonstop. Díky tomu první z nás opouští palubu po půlnoci a do rána jsme doma všichni. Díky Martine.

Period

Statistics

  • 68 photos
  • 0 likes

Settings

Report album

Photos and videos with comments

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Návrat z kolovýletu 2012 - bahenní sopky a Drákulovo město
Comments Add