Ekologická olympiáda 2023/2024

Title

Ekologická olympiáda 2023/2024

Description

V pátek 22. a v sobotu 23. září proběhl ve Vlašimi 29. ročník Ekologické olympiády na téma Zemědělství, potraviny a změna klimatu. Soutěže pro střední školy se zúčastnilo patnáct týmů z jedenácti škol Středočeského kraje. Studenti se utkali ve dvou praktických úlohách, ve kterých měli analyzovat dopady změn územního plánu na vybrané území a shrabat posekanou trávu z přírodně cenné lokality. Mimo praktické úlohy ověřily znalosti soutěžících komplexní test a poznávačka z geologie, zoologie a botaniky. Titul vítězů obhájilo družstvo Gymnázia Jana Palacha Mělník.

Vítězi letošního ročníku se stali Štěpánka Černá, Vojtěch Stanislav Hrabánek a Jiří Klivan z Gymnázia Jana Palacha Mělník, kteří získali 309,5 bodů ze 400 možných. Druhé místo obsadili studenti z Gymnázia Vlašim a třetí místo patřilo Gymnáziu Příbram. Vítězné družstvo bude Středočeský kraj reprezentovat v národním kole, které proběhne 6. až 8. června 2024 ve Zlínském kraji.

Smyslem soutěže je zejména prohloubení motivace studentů k ochraně životního prostředí. Krajským koordinátorem kola ve Středočeském kraji je Český svaz ochránců přírody Vlašim a generálním partnerem soutěže je společnost NET4GAS. Dalšími partnery soutěže jsou: Středočeský kraj, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Lesy ČR, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR – Správa CHKO Blaník a Ústav pro životní prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Period

Statistics

  • 227 photos
  • 3 videos
  • 0 likes

Settings

Report album
Slevy až 33 % ke konci školy. Hledáte odměny za vysvědčení? Chcete stylově uzavřít školní rok nebo sportovní sezónu? Máme pro vás skvělé slevy na fotodárky co potěší každého. Vezměte fotky a vytvořte z nich snadno fotoknihu, různé druhy fotek, plakáty , magnetky, pexesa... Pojďme na to! Akce platí do 10. 7. 2024
Zjistit více
Advertisement
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Ekologická olympiáda 2023/2024
Comments Add