Podzimní slalomky 2023 - Hlučín - 7.10.2023

Title

Podzimní slalomky 2023 - Hlučín - 7.10.2023

Description

V sobotu 7.10.2023 se v areálu hlučínského jezera sešli lodní modeláři pro letošek naposled, aby zde ukončili lodičkářskou sezónu. Stalo se tak v rámci soutěže "Podzimní slalomky 2023". Soutěž byla vpravdě podzimní. Teplota se pohybovala od ranních 8°C do zhruba 17°C. Naštěstí se občas ukázalo sluníčko, které pocitovou teplotu zvyšovalo.
Ale foukal čerstvý vítr, který se měnil z jihovýchodního na odpolední jihozápadní. Z něho měli radost především footynáři, protože jejich plachetnice tentokrát na hladině nepostávaly, ale svižně ji brázdily. Ještě někomu dělal vítr radost. Všem plachtařům, kteří se na hlavním jezeře proháněli s velkými plachetnicemi.
Slalomářům, kteří mají startoviště na jižní straně bazénu, vítr tolik nevadil, protože hrana bazénu hladinu chránila před jeho účinky. Podobné to bylo i na startovišti neřízených modelů EX-500.
Problémy ovšem vítr způsoboval na startovišti maket F4-A. Celá trať mu byla dána napospas. Zlé to bylo pro soutěžící hlavně při manévru couvání a ještě horší při přistávání v doku. To vlny s modely házely ze strany na stranu a bylo obtížné zadokování provést čistě.
Přesto se soutěžícím i přihlížejícím divákům soutěž líbila a myslím, že všech 40 účastníků odpoledne odjíždělo k domovům s uspokojením v duši. Navíc měla soutěž nádech mezinárodního klání, protože nás tentokrát navštívili a soutěžili s námi i modeláři z Polska. Ostudu své vlasti rozhodně neudělali, protože žákovskou kategorii F4-A vyhrál Andrzej a v dospěláckých footynách obsadil Bohdan druhé místo. Gratulujeme a věříme, že příště na nás nezanevřou a přijedou znovu, třeba ve větším počtu.
Dík patří všem, kteří nás navštívíli, soutěžícím, divákům, pořadatelům, kteří soutěž připravili po technické i organizační stránce, a také děvčatům, která se starala o bříška všech hladovců a žíznivců. Poděkovat rozhodně musím našim fotografům, bez nichž bychom Vám nemohli tohle modelářské setkání představit, tedy pp. P.Malíkovi, J.Jínovi, M.Kubíčkové, J.Baluškovi.
S díky nesmím zapomenout na naše partnery (viz leták v úvodu galerie), bez jejichž přispění bychom soutěž nemohli uspořádat. Zvláště pak vedení SaK Hlučín a hlučínského areálu, kteří nám umožnili pro modely lodí využívat zdejší bazén.
Loučíme se s lodičkářskou sezónou 2023 a těšíme se na tu příští 2024.
Za KUBIK-Team Pavel Kubíček

Period

Statistics

  • 169 photos
  • 1 like

Settings

Report album
Advertisement
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Podzimní slalomky 2023 - Hlučín - 7.10.2023
Comments Add