Dozvuky Horňáckých slavností na pražské Kampě s hostováním Blatnice pod Sv. Antonínkem 21.9.2019

Title

Dozvuky Horňáckých slavností na pražské Kampě s hostováním Blatnice pod Sv. Antonínkem 21.9.2019

Description

Od druhé hodiny odpolední se tuto sobotu, dne 21.září 2019 rozléhaly pražskou Kampou tóny horňáckých muzik. Konal se zde již 11.ročník ,,Dozvuků Horňáckých slavností,, které organizačně pomohla zajistit Praha 1. v čele se starostou Prahy 1 Mgr. Pavlem Čižinským a majitelem Mlýnské kavárny na Kampě Martinem Kotasem, kteří se akce zúčastnili také spolu s panem Karlem Schwanzenbergem. Počasí přálo, teploty se pohybovaly kolem 25°C, na Kampě se sešlo mnoho příznivců folkloru a lidí z celé ČR s různými vazbami na Horňácko. Na podiu vystoupili HCM Kubíci + Hrubovrbecká muzika, CM Lipovjánek, DFS Lipovjánek, FS Lipovjan, DFS Lúčánek, Mužský sbor z Lipova, a mezi několika sólisty také Majstr Martin Hrbáč. Z našeho Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko zde vystoupili jako hosté soubory z Blatnice pod Svatým Antonínkem – dívčí sbor Svodnica a dětský folklorní soubor Vavřínek. Proběhla zde také dražba 100 kilového hroznu, který věnovali vinaři z Blatnice p. Sv. Antonínkem. Pod vedením Antonína Hanáka – místostarosty Blatnice pod Sv. Ant. byl hrozen vydražen za 3000,- Kč ženou, která si přála zůstat v anonymitě a darovala tento hrozen k okamžité spotřebě všem návštěvníkům Kampy. Další obec našeho Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko zde reprezentovalo vinařství Janás z Blatničky. Celou akci velmi vtipně uváděl moderátor pan Ladislav Čumba (původem z Veselí n.Moravou) spolu s panem Martinem Kuchyňkou z Velké nad Veličkou a panem Antonínem Vrbou.

Period

Statistics

  • 39 photos
  • 0 likes

Settings

Report album
Extra pro fanoušky rajčatových alb zde máme slevu na všechny dárky z fotek. Sleva 25 % platí po zadání speciálního kódu 👉 : RajceZenam
S kódem: RajceZenam Akce platí do 10. 3. 2024
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Dozvuky Horňáckých slavností na pražské Kampě s hostováním Blatnice pod Sv. Antonínkem 21.9.2019
Comments Add