6. sraz elektromobilů na Valašsku, 5.8.2023 Valašské Meziříčí, náměstí

Title

6. sraz elektromobilů na Valašsku, 5.8.2023 Valašské Meziříčí, náměstí

Description

Po dlouhé době provizorií za zámečkem nebo u fotbalového hřiště se tradiční sraz elektromobilů na Valašku přestěhoval konečně zpět, na hlavní Náměstí, kde začínal.
Přestože byl problém s nalezením termínu a z konce měsíce srpna jsme se dostali až na jeho začátek, kdy týden před konáním to vypadalo na slabou účast, nakonec bylo na místě rekordních 57 elektrovozidel!
Škála opravdu velice pestrá. Od maličkých dvoumístních čínských čtyřkolek na bázi Renaultu Twizzy, historických trojčat Peugeot Ion, Citroen C Zero (a originál Mitsubishi i-Miev), přes skoro veterány jako Nissan Leaf 1.generace, dodávka Nissan eNV200, VW eUP 1.generace či VW eGolf, až po nejmodernější Mercedesy, Kie, Hyundaie a Tesly.
Mezitím směsice různých typů Škodovek Enyaq a CitiGoe, VW iD.3 a ID.4, Audi eTron, Ford Mustang Mach-e, Hyundai Kona EV, Hyundai Ioniq, Hyundai Ioniq 5, Ioniq 6, Kia Soul EV, Kia eNiro, Kia EV-6, prostě bylo se na co koukat a čím se nechat svéz. Tesly předvedly vždy žádaný a poutavý Tesla Dancing a všechny svoje aktuální Model S, E, X, Y.
Děti si mohly zkoušet elektrokáry a hoverboardy, zažít na vlastní kůži ovládání elektrovozidla. Po celou dobu se dalo vybrané elektromobily rovněž řídit po okolí.
Náměstí procházel s mikrofonem organizátor a moderátor Ing. Radovan Burkoviš, letitý aktivní propagátor elektromobility z ASEPu. Došlo na rozhovory s účastníky a podívat se přijela i legenda Youtube Jan Staněk, alias Electrodad. Poskytl krátký rozhovor a diskutoval s účastníky.
Chybět nemohli zástupci pořadatele, radnice města Valmezu, jak mu místní říkají, ať už pan starosta Stržínek, tak obě organizátorky, které ráno dovezly na šestné místo vedle pomníku radniční elektromobily Hyundai Ioniq a Dacii Spring. To vše dojela natočit místní televize do zpravodajství a účastníci i veřejnost si sraz užívali.
Přes trvalý déšť předchozích dnů se v sobotu po ránu zázračně vyčasilo, akce proběhla za sluníčka a polojasna a první kapky dopadly na náměstí až půl hodiny po ukončení akce. I nebe přálo elektromobilitě.
#auta #události #lidé #koníčky

Period

Statistics

  • 23 photos
  • 0 likes

Categories and tags

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
6. sraz elektromobilů na Valašsku, 5.8.2023 Valašské Meziříčí, náměstí
Comments Add