Testy Škoda Enyaq pro firemní zákazníky Autodružstva FM Libros Ostrava 30.07.2021

Title

Testy Škoda Enyaq pro firemní zákazníky Autodružstva FM Libros Ostrava 30.07.2021

Description

Autodružstvo FM uspořádalo pro firemní zákazníky představení elektrické Škody Enyaq na Centru bezpečné jízdy Libros

Není tajemstvím, že elektrická ofenziva Škoda Auto a.s. https://www.skoda-storyboard.com/cs/category/e-mobilita-cs/ potřebuje kromě prohlášení čelních představitelů automobilky, reklamních spotů a billboardů to hlavní - motivované prodejce, kteří svým - elektromobilitou nepolíbeným zákazníkům - vozidla představí a prodají.
Loňské zklamání mnohých čekatelů na elektrickou Škodovku, kteří neobdrželi objednaný vůz Škoda CitiGoe iV https://www.skoda-storyboard.com/cs/e-mobilita-cs/skoda-citigo%e1%b5%89-iv-se-predstavuje-co-skryva-uvnitr/ , dokonce jim byla s omluvou vrácena už uhrazená záloha, nebylo šťastným vykročením automobilky. Zbrklé ukončení jeho výroby pak promarněnou příležitostí elektrifikovat Česko. Protože zdvojnásobení prodejů elektromobilů a to, že jsme malé elektromobily v líbivých barvách začali běžně potkávat v ulicích, bylo jasným signálem o změně. Nakonec rozpačitým.
Očekávání, spojená s představením dalšího člena rodiny elektromobilů ŠKODA iV, tak byla veliká. ŠKODA ENYAQ iV https://www.skoda-storyboard.com/cs/e-mobilita-cs/nova-skoda-enyaq-iv-si-vas-ziska-za-60-sekund/ je vůbec první plně elektrické SUV, postavené na moderní modulární platformě MEB pro elektromobily. Ta dává modelu ŠKODA ENYAQ iV výbornou manévrovatelnost a technické parametry. Jde o první vůz ŠKODA s pohonem zadních kol a motorem vzadu po mnoha letech. Protože u elektromobilů je pohon zadních kol praktická koncepce, nabízející vyšší účinnost a lepší manévrovatelnost.
A kde jinde byste chtěli těchto vlastností naplno využít a otestovat elektriku od Škody lépe, než na polygonu Centra bezpečné jízdy Libros v Ostravě-Přívoze http://odecetbodu.libros.cz/ . Kde najdete kromě polygonu silničního i terénní a kde běžně cvičí různé záchranné složky i Armáda České republiky. S touto myšlenkou vyrazili zástupci Autodružstva Frýdek-Místek https://skoda.ado-autodruzstvo.cz/kontakty/ za svými firemními zákazníky a pozvali je vyzkoušet si elektrické SUV Škodovky bezpečně. Otestovat přitom pomyslné hranice, které vůz při jízdě nabízí. Komu jinému taky tato vozidla prvotně nabídnout, když firemní prodeje tvoří v ČR dlouhodobě zhruba 85% všech prodejů nových vozidel.
Autosalony Autodružstva najdou zákazníci hned na 4 místech Moravy a Slezska. Dva v Ostravě a po jednom ve Frýdku-Místku a v Českém Těšíně. V areálu Centra bezpečné jízdy Libros pro ně připravili úvodní seznámení s elektrickým pohonem, firemní stánek a hned 4 předváděcí vozidla Škoda Enyaq v různých výbavách. Zákazníci na autosalonech přitom nezůstali ochuzeni. Další 4 vozidla jsou v nich stále vystavena k prohlídce na místě.
Zástupci Autodružstva Frýdek-Místek přitom přistupují k elektromobilitě vážně a s pokorou. Chápou, že stejně jako oni sami a jejich zaměstnanci, tak i jejich zákazníci dostávají do rukou něco nového, neprobádaného. S důvěrou se proto obrátili na CBJ Libros, které dlouhodobě spolupracuje s Asociací elektromobilového průmyslu (ASEP https://www.asep.cz/akce-asep ). Její zástupci se svými elektrovozidly jsou přítomni na mnoha akcích CBJ (např. projekty Jedu s dobou https://www.jedusdobou.cz/ nebo Startdriving https://www.startdriving.cz/ ). Z areálu CBJ Libros pravidelně startuje i každoroční eJantarová cesta https://elektromobily.webnode.cz/news/ejantarova-cesta-2021/ . Dva zástupci ASEP byli přítomni po celou dobu předvádění elektrické Škody a také osobně vozidla se zadním náhonem na polygonu řádně potrápili. Jako dlouholetí znalci elektropohonu, kterým rukama prošla snad všechna dostupná elektrovozidla konstatovali, že Škoda Enyaq je povedené auto a ochotně zodpovídali dotazy firemních zákazníků Autodružstva FM.
Těch nebylo málo https://www.skoda-storyboard.com/cs/e-mobilita-cs/8-nejvetsich-mytu-o-elektromobilite/ . Většina vycházela z nepochopitelné letité nenávistné kampaně českých médií proti elektromobilitě. Až po absurdity, podporované některými zástupci univerzit, že pro pohon elektrovozidel musíme vystavět desítky jaderných elektráren. K vyvracení mýtů a omylů přitom bohatě vystačila malá brožurka, kterou ASEP už několik let vydává a je k dispozici na jeho webových stránkách https://bdad6452-715e-43a4-89ac-cddbe890b42b.filesusr.com/ugd/cd8877_303ef9da54444a7998dd8fd849258e3d.pdf . Výsledkem bylo, že mnoho - z počátku nedůvěřivých firemních zákazníků Autodružstva - odcházelo z akce příjemně překvapeno vlastnostmi vozidla a současně minimálně nahlodáno v dosavadním názoru na elektromobily. Věci jsou zřejmě jinak, než prezentují česká média.
A to se samozřejmě elektrickou Škodou Enyaq projeli a řídili jí, což bylo tím největším kladem. Včetně krizových situací na polygonu
https://www.zazitkylibros.cz/skola-smyku-a-bezpecne-jizdy jako přetáčivý či nedotáčivý smyk na okruhu či smykové desce, krizové brzdění, vyhýbaní oblíbeným losím testem nebo zvládnutí aquaplainingu. Nebyla samozřejmě nouze o testování zrychlení a stabilitu elektrovozidla, jehož nízké těžiště s baterií v podvozku posouvá fyzikální hranice řízení o pověstný level výše.
Trochu stranou zájmu, pochopitelně, zůstal plugin hybridní Škoda Superb iV, rovněž přítomný na ploše, jako příklad postupné elektrifikace vozidel Škoda. Málo platné, plně elektrický Enyaq ho předčil po všech stránkách. V dalších měsících se uvidí, jak na firemní zákazníky Autodružstva FM zapůsobil a zda se přetaví v obchodní úspěch. Ostatně pokud ve firmě plánujete pořídit 4 vozy během 24 kalendářních měsíců, jsou pro vás přichystány velkoodběratelské slevy. Stačí kontaktovat kterýkoliv ze 4 autosalonů, který je k Vám nejblíž. Prodejce nabídku zpracuje a pošle, případně osobně zajede vysvětlit k Vám na firmu.

Period

Statistics

  • 7 photos
  • 0 likes

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Testy Škoda Enyaq pro firemní zákazníky Autodružstva FM Libros Ostrava 30.07.2021
Comments Add