Zažít Ostravu jinak 2018 - Poruba, náměstí U Oblouku sobota 15.září 2018 14-19 h.

Title

Zažít Ostravu jinak 2018 - Poruba, náměstí U Oblouku sobota 15.září 2018 14-19 h.

Description

Stejně jako v loňském roce se i letos elektromobilisté rádi zúčastnili původních Sousedských slavností, dnes nazývaných Zažít Ostravu jinak. Radnice uzavřela část města a různé spolky, sdružení, sportovní oddíly, místní prodejci i běžní občané obsadili prostor s prezentací svých aktivit, služeb, výrobků či zážitků.
Jedním z takových míst byl i Oblouk, brána do původně nově postavené hornické Ostravy-Poruby, dnes památkové chráněné ucelené oblasti staveb socialistického realismu.
Členové ASEP a příznivci elektromobility zde charitativně prezentovali elektromobilitu, vozili zájemce ve svých elektrovozech, nabídli městu Čistě tichou budoucnost.
Ve srovnání s loňským rokem byla akce daleko více obsazená a s větším zájmem veřejnosti. Přítomné elektromobily soukromých majitelů z Ostravska - Peugeoty Ion, Citroen C Zero, Stromos, Yogomo, Renault Twizy, Peugeot Partner electric a Smart ED se prakticky nezastavily. Miloučký Renault Twizy působil doslova jako magnet na děti, na svezení v něm stály způsobně dlouhou řadu. Většinu návštěvníků překvapily výkony, zrychlení, pohodlí a tichost elektrovozidel. Předváděcí trasa zahrnovala i kruhový objezd, kde obdivovali jak - díky nízkému těžišti tvořenému bateriemi - elektromobil perfektně sedí v zatáčkách. Děti si rychlé průjezdy oblouků užívaly jako kolotoče a dožadovaly se dalších koleček.
Statickou výjimkou byly ukázky nabíjení z obyčejné zásuvky a jeden z Peugeotů Ion sloužil jako reklamní poutač a pojízdná elektrárna - napájel prezentační displej ve stánku, kde elektromobilisté poskytovali zdarma poradenství a seznamovali návštěvníky se svými zkušenostmi z provozu a života s elektrickými auty. Včetně mnoha letáků a brožurek. Počasí akci přálo a krátký deštík byl spíše májový.

Period

Statistics

  • 12 photos
  • 0 likes

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Zažít Ostravu jinak 2018 - Poruba, náměstí U Oblouku sobota 15.září 2018 14-19 h.
Comments Add