Zdraví dětem 4. + 5. třída

Title

Zdraví dětem 4. + 5. třída

Description

Správně načasované téma "Zdraví dětem" přivezla lektorka v úterý 16.6.2019 našemu 4. a 5. ročníku. Kdy jindy se zamýšlet nad zdravím než v době Covidu? V médiích se vedly dlouhé debaty jak zabránit Covidu a posílit své tělo i mysl. Já sama jsem začala praktikovat 3 věci a tím je otužování, koupě a používání klíčící misky a konzumace raději domácích buchet než průmyslově vyráběných s přidanými konzervačními látkami.
K zdravému životnímu stylu patří vhodné životní prostředí. To nám lektorka upřímně záviděla. Krásné lesy, čistý vzduch, spoustu malých rybníků u stavení. Prý kdyby někdy začala stavět, tak jedině u nás.
Dalším důležitým bodem je vysoká pohybová aktivita. Při sportu se vyplavuje endorfin, hormon štěstí, který způsobuje dobrou náladu, pocity štěstí a tlumí bolest. Děti mají spoustu kroužků jako tenis, hasičský kroužek, často jezdí na kole, v letních měsících i do školy. Za spokojené děti máme také obrovskou pochvalu.
A co zdravá strava? Svačinky lektorka nezhodnotila, protože než se nadála, děti svačily na čerstvém vzduchu - na lavičkách. Ale stravu můžete posoudit sami. Jak se jim práce dařila uvidíte na fotografiích, kdy děti dostaly skupinový úkol, ve kterém měly vytvořit z novinových letáků dobrý příklad x špatný příklad snídaně, oběda či večeře. T. Gilgová

Period

Statistics

  • 25 photos
  • 0 likes

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Zdraví dětem 4. + 5. třída
Comments Add