Koncert pro varhany v Louňovicích p. Bl. (22. 4. 2022)

Title

Koncert pro varhany v Louňovicích p. Bl. (22. 4. 2022)

Description

Benefiční koncert duchovní hudby pro louňovické varhany se konal v pátek 22. dubna od 18 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Louňovicích pod Blaníkem. Pro potěchu duše, ale především kvůli zahájení sbírky pro obnovu varhan, zahráli a zazpívali vikář Jaroslav Konečný a Tomáš Najbrt ze souboru Musica da Chiesa.

Koncert a zahájení sbírky přišlo podpořit do louňovického kostela na třicet příznivců. Přítomní se mohli zaposlouchat do různorodých duchovních skladeb, které hudebníci zahráli na několik historických i moderních hudebních nástrojů. Celou akci také natáčela česká televizní stanice TV Noe. “Na louňovické varhany se při této akci vybralo 6550 korun,” řekla Simona Borkovcová ze Spolku pro obnovu varhan v louňovickém kostele.

Sbírka ale stále pokračuje, zájemci mohou po založení transparentního účtu zasílat své příspěvky. “V současné chvíli probíhá legislativní proces přihlášení spolku. Odhaduji dokončení během 2 týdnů, poté bude zřízen transparentní účet, Spolek bude mít na louňovickém webu svou vlastní záložku, kde naleznete kompletní informace, včetně zakládající dokumentace, a formuláře přihlášky,” dodala zakládající členka spolku pro varhany a jedna z iniciátorek sbírky Marie Rozkošná.

V plánu je nynější varhany, které louňovickému kostelu slouží již přes sto let, od roku 1912, nahradit novými. #vesnice #lounovicepodblanikem #lidé #slavnost #rodina_přátelé #umělecké #kultura #zábava #koncert #varhany #kostel

Period

Statistics

  • 68 photos
  • 2 videos
  • 0 likes

Settings

Report album

Photos and videos with comments

23% sleva k novému školnímu roku platí nejen na všechny fotoknihy, ale i na ostatní dárky z fotek. Slevový kód: Skola23 zadejte v objednávce.
S kódem: Skola23 Akce platí do 2. 10. 2023
Zjistit více
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Koncert pro varhany v Louňovicích p. Bl. (22. 4. 2022)
Comments Add