185. SK Slaný - SK Český Brod, 0:3, 29. 8. 2020

SK Slaný - SK Český Brod / 0 - 3 / poločas 0 - 2

SK Český Brod: Malina – Poběrežský, Regner, Štětina (46. Nekolný), Carda – Ceccarelli (82. Livora), Kejha, Kocourek, Čmelík (82. Čuřík) – Moravec (73. Kubiš), Ujec.

SK Slaný: Sedlák – Volgner (80. Koula), Obrtlík, Jaráb, Zelenka O. – Mareš R. (80. Danda L.), Šmidrkal (46. Trnka) – Maroušek, Hansl (46. Hron), Vimr – Nádeníček.

Favorit po bleskovém úvodu nedal Slanému šanci.

Splnili úkol, který si dali. Českobrodští fotbalisté zamířili ve druhém kole divize B do Slaného s cílem vyhrát. To se jim díky vydařenému vstupu do zápasu podařilo i splnit a po zásluze si odvezli výhru 3:0.

„Do Slaného jsme odjížděli s jediným cílem – vyhrát a odčinit tak zaváhání z minulého kola,“ neskrýval ambice vedoucí Českého Brodu Tomáš Mixa.

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům. Už po pěti minutách hry si domácí Vimr po nedorozumění v obraně vstřelil vlastní branku. O dalších pět minut později se skóre měnilo znovu. To si Ujec ve vápně pokryl míč, o který ho chtěl připravit dotírající obránce, ale pouze za cenu penaltového faulu. Pokutový kop vzápětí proměnil Ceccareli.

„Začátek utkání jsme na soupeře nastoupili a nedali mu nic zadarmo. Byli jsme aktivnější a soupeře tlačili do chyb, které jsme dokázali trestat,“ podotkl Mixa.

Půl hodiny byli hráči Českého Brodu více na míči a hráli kombinačně, zatímco domácí se uchylovali pouze k nakopávaným míčům na Nádeníčka. Ubránit obávaného kanonýra však nedělalo hostující defenzivě žádný problém.

Až po půlhodině měl Slaný k dispozici přímý volný kop skoro z vápna. Bohužel pro domácí z něj Nádeníček trefil pouze zeď. Poté se hrálo především ve středu hřiště, kdy se do hry obou celků začala vkrádat nepřesnost. I proto se už diváci do poločasu žádné šance nedočkali.

„Naše poločasové vedení bylo zasloužené. Dařilo se nám držet míč, kombinovat a soupeře držet mimo vážnější příležitosti. Byly tam z jeho strany nějaké centry a rohy, ale vše bez větších problémů dokázal vyřešit Malina,“ zhodnotil úvodní dějství vedoucí Brodu.

Druhý poločas odstartoval další šancí Brodu. Odražený míč si po rohu našel na vápně jeden z českobrodských hráčů a poslal ho pod víko domácí branky, proti změně stavu však byl brankář Sedlák, který padající list vytěsnil nad břevno.

Po hodině hry přišla definitivní pojistka hostů. Moravec posunul do strany na Čmelíka, který našel centrem ve vápně hlavu Kocourka a ten svým zakončením do protipohybu nedal domácímu brankáři šanci.

„Naše výhra byla zasloužená. V útoku jsme byli kreativnější a nebezpečnější. Bylo znát, že si po vydařeném začátku hráči věří a s chutí kombinovali. Defenziva si vedla také na jedničku a nepřipustila žádné drama. Takže odjíždíme spokojeni. Jak s výhrou, tak i výkonem,“ byl po utkání spokojen Mixa. Ten po zápase už vyhlížel další souboj. „Večer nás čeká zápisné, takže očekávám další týmový výkon, proti nevyzpytatelnému soupeři,“ culil se.

Branky: 5. Vimr vlastní, 10. Ceccarelli z PK, 66. Kocourek.