Oslava 800. výročí posvěcení kostela v Příměticích

Title

Oslava 800. výročí posvěcení kostela v Příměticích

Description

Letošní přímětická červencová pouť ke svaté Markétě byla ozvláštněna a vyzdobena oslavou 800. výročí posvěcení našeho kostela. O tom, jak to tenkrát bylo, se dozvíte v bružuře, kterou také najdete na stránkách. A jak to bylo 12.7.2020?

Ve 13:30 jsme se pomodlili svatý růženec a ve 14 hodin se slavila před kostelem mše svatá. Svou přítomností a slovem nás povzbudil náš milý P. Marian Rudolf Kosím O. Praem, opat z kláštera v Nové Říši. Mši svatou doprovodila svým zpěvem schola z Tasovic. Po mši svaté jsme vyznamenali některé naše zasloužilé farníky a vyslechli jsme si poutavé historické povídání PhDr. Jiřího Kacetla, při kterém jsme zjistili, že se do kostela vejde i 250 lidí. Celkem nás na oslavě bylo asi 350, což víme podle počtu rozdaných pamětních pohlednic, kdy každý účastník dostal jednu. No a potom se už celý zástup lidu přesunul na farní zahradu, kde nás čekalo milé a bohaté pohoštění. Zahájili jsem je zpěvem „Živijó a aby nás Pán Bůh miloval“. Pak už jsme se družně bavili, jedli a pili, co hrdla ráčila a ke všemu nám pěkně hrála folková kapela Květinka.

Pán Bůh nám pro naši slavnost daroval moc pěkné počasí - v sobotu pršelo a v pondělí byl docela hic – ale v neděli bylo příjemné letní počasí.

Bohu a lidem díky!

Period

Statistics

  • 121 photos
  • 0 likes

Categories and tags

Settings

Report album
Advertisement
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Oslava 800. výročí posvěcení kostela v Příměticích
Comments Add