Historická vozidla a modrotisk - muzea v Olešnici 8.10.2011

Title

Historická vozidla a modrotisk - muzea v Olešnici 8.10.2011

Description

Teplota šest stupňů a deštivé počasí se podepsalo na účasti posledního výjezdu skútrklubu Čezeta do Olešnice. Na mušce jsme měli tentokrát muzea historických vozidel a modrotisku. Od Výstaviště vyjeli čtyři členové skútrklubu na třech strojích Čezeta směrem na Tišnov, Lomnici, Černovice do cíle cesty - Olešnice. Plánovaná přestávka v Lomnici se nekonala z důvodu zavřené cukrárny. I když nás Olešnice přivítala slunečným počasím, teplá polévka přišla k duhu. V Muzeu historických vozidel Petra Hamerského jsme shlédli 23 exponátů, kromě Jawy 175 Villiers, poválečné výroby. Součástí expozice jsou i obrazy Karla Hamerského. Návštěvu Muzea modrotisku jsme zahájili v modrotiskové kavárně u kávy a tvarohových koláčků. Následná hodinová exkurze byla úchvatná a zaujala všechny beze zbytku. Zpáteční cesta vedla přes Kunštát, Lysice, kolem Porčova mlýna, do Jamného. V hostinci u Vlachů jsme si dali pozdní oběd a sladkou tečku v podobě štrůdlíku a kávy. Cesta pokračovala přes Tišnov, Hradčany, kde jsme se rozloučili a pokračovali k domovům, my do Ivančic. Ujeté kilometry, celkem 148, byly pro letošek naše poslední. Už teď se těšíme na příští sezónu!

Period

Statistics

  • 94 photos
  • 0 likes

Settings

Report album
Den dětí je za dveřmi. Oslavte ho! Zlevnili jsme Retro fotky, pexesa, plakáty, fotky 15x10 cm... a další fotodárky. Neváhejte využít slevu. Pro plakát vám stačí jedna fotka a je to bez větší námahy hotovo. I slevu vám dáme automarticky ;) Akce platí do 26. 5. 2024
Zjistit více

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Historická vozidla a modrotisk - muzea v Olešnici 8.10.2011
Comments Add