Slavnostní otevření kostela

Title

Slavnostní otevření kostela

Description

Po dlouhých letech se Lhoťáci konečně dočkali. Slavnostním přestřižením pásky za účasti hostů se v pátek 11.9.2020 symbolicky ukončila více než dvouletá rekonstrukce jediné kulturní památky obce. A také její hlavní dominanty. Kostelní Lhota se tak opět může pochlubit svým kostelem.

Celý podvečer se nesl v opravdu slavnostním duchu. Po úvodních proslovech a připomenutí nejdůležitějších fází oprav, pan farář Hronek, který zde na farnosti dlouhá léta působil, kostelu požehnal. Hosté vysadili do zahrady kostela meruňku a do rosaria další růži.

Skladba Vltava od Bedřicha Smeteny a následná projekce hodinové stroje, včetně zvuku jeho kyvadla, přenesla krátce před devátou hodinou večerní návštěvníky k dalšímu vrcholu večera. Poprvé se rozběhly věžní hodiny a rozezněly jejich cimbály.
Po celý večer si návštěvníci mohli užívat skladby kapely Bonton Band doprovázené projekcí fotek z rekonstrukce na zeď kostela. Zájemci mohli shlédnout výstavu Má vlast Cestami proměn, která na osmi panelech představila zajímavé stavební přeměny ve Středočeském kraji za poslední roky. Krom toho svou výstavu kreseb připravily v kostele i děti naší školy.
Návštěvníci si mohli užít slavnostně nasvíceného kostela zvenčí i uvnitř. Především pak možnost nočních prohlídek krovu kostela byla zajímavou atrakcí pro všechny.

Period

Statistics

  • 138 photos
  • 0 likes

Settings

Report album
Advertisement
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Slavnostní otevření kostela
Comments Add