11.11.2022 Den válečných veteránů

Title

11.11.2022 Den válečných veteránů

Description

Den válečných veteránů

Opět je tu listopad a s ním se blíží Den válečných veteránů, který připadá na 11. 11. 2022. Symbolem válečných veteránů je květ vlčího máku. Je nutné připomenout, že veteránem v dnešní době není pouze účastník 2. světové války. Dnes máme také novodobé válečné veterány. Ne každý z nich se po ukončení aktivní služby dokáže zcela zařadit do společnosti. Jsou zde i tací, kteří byli v průběhu služby zraněni a mnozí přišli o život. Čest a sláva jejich památce.

11. listopadu si připomeneme právě prostřednictvím květů vlčího máku všechny válečné veterány. A to nejen ty živé, ale i ty, kteří padli.

Jedním z míst v Mikulově, na kterém bude možné si květ vlčího máku pořídit, je Bistro 42 na Náměstí. Tímto bych rád poděkoval za ochotu a podporu celé akce především panu Ing. Vítu Rosíkovi, MBA. Vlčí máky zde jsou k dispozici až do vyčerpání zásob. Pro dobrovolné příspěvky je připravena pokladnička, jejíž obsah bude po skončení sbírky odeslán na účet č. 44665522/0800. Na tento účet lze v případě zájmu zaslat příspěvek během celého roku. Více informací na fondsolidarity.army.cz.

V neposlední řadě chci poděkovat Klubu vojenské historie Pevnost Mikulov za pomoc při realizaci a za celoroční, resp. dlouhodobou podporu válečných veteránů a jejich aktivit. Děkuji moc!

Pprap. v z. René Langr

Period

Statistics

  • 5 photos
  • 0 likes

Settings

Report album

Photos and videos with comments

28% sleva s Black Friday je tady a platí na všechny dárky z fotek. Rozhodně ji neváhejte využít!
S kódem: BlackFriday2023 Akce platí do 3. 12. 2023
Zjistit více
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
11.11.2022 Den válečných veteránů
Comments Add