2017 - Cyklotoulky - Okruh Havířov - Suchá Prostřední a Horní - Životice - Havířov - 15. června

Title

2017 - Cyklotoulky - Okruh Havířov - Suchá Prostřední a Horní - Životice - Havířov - 15. června

Description

Ve čtvrtek 15. června se mi natolik zamlouvalo počasí, že jsem se ještě před obědem vydal na další malý okruh. Cesta mne vedla kolem areálu garáží v Dolní Suché, útulku pro psy a ztracená zvířata, evangelický kostel se hřbitovem s krátkou zastávkou u havířovského "Stonehege" v poli naproti katolického kostela. Dále do Horní Suché kolem krásné budovy bývalé lékárny, přes střed obce, kde jsem odbočil směrem na Havířov.

Cestou jsem "potkal" ve velmi zajímavém prostředí se nacházející Domov hornických důchodců, stojící v bývalé hornické kolonii finských domků. Minul jsem sloup elektrického osvětlení (nyní již betonový), který jsme v diluviu přerazili autem s kolegou Andrejem, který mne vezl domů ve značně podroušeném stavu. Tehdy byl ještě ze dřeva.

Posléze kolem Restaurace na kopečku, kde jsem si nedal vyhlášenou specialitu Pavlovo koleno a podjezdem pod železniční tratí k rybníku Pašůvka, kde jsem se podruhé krátce zastavil. Kolem rybníku jsem odbočil nahoru do centra osady Pašůvka se stájí Václav s bohatou kulturní, zájmovou a sportovní čiností.

Další krátká zastávka byla na rozcestí, kdy vpravo vedla cesta k Restauraci Šimala v Havířově, vlevo pak do Životic, kam jsem měl namířeno. Vyjel jsem táhlé stoupání a podél rozlehlých sadů ovocných stromů jsem dojel do centra Životic. Zde jsem se zastavil u Památníku životické tragédie a následně kolem sekty Svědkové Jehovovi - sál Království Havířov, vlastně kousek pod památníkem v Životicích. Poslední kratičká zastávka byla u penzionu Legendario nad komplexem Merkur. Odtud jsem již po cyklostezce kolem Gymnázia sjel domů

Period

Statistics

  • 19 photos
  • 0 likes

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
2017 - Cyklotoulky - Okruh Havířov - Suchá Prostřední a Horní - Životice - Havířov - 15. června
Comments Add