2019 - Advent až Nový rok (Vánoce)

Title

2019 - Advent až Nový rok (Vánoce)

Description

Rozsvícení vánočního stromu v Havířově proběhlo v sobotu 30. listopadu v 17 hodin na náměstí Republiky za účasti vedoucích představitelů města v čele s primátorem.

Adventní týden pokračoval řadou akcí, z nichž vybrané jsem zaznamenal. Součástí prvního adventního týdne byla i oslava Sv. Mikuláše s vnoučaty u Jirky 7. prosince a návštěva dětí na vystoupení Krampusáků v Orlové, které zaznamenal Jirka a další diváci.

V neděli 8. prosince odpoledne zde proběhla pekelná show, na kterou se sjeli krampus čerti z celého Česka.
Spolu s místní čertovskou skupinkou tu vytvořili skvělou show, která do centra města přilákala stovky lidí z města i okolí. Centrum Orlové se tak na nějaký čas stalo neprůjezdné a takřka neprůchodné, to ale nikomu nevadilo.

Čerti, a jejich dokonalé masky a kostýmy, brali dech a bylo na co se dívat. Šlo o další z podařených akcí letošního adventu, který připravila zdejší radnice i dům kultury a svou bohatostí a zajímavostí nemá v novodobé historii města konkurenci. Škoda jen, že Havířovská radnice na nic takového nepřišla. Určitě by krampusáckou show uvítali lidé podstatně více, než nadmíru hlučné Havířovské slavnosti v létě.

https://www.youtube.com/watch?v=ZvUlJtcmc1M
https://www.youtube.com/watch?v=qTHKkMgnm-8

Každoroční vánoční setkání se uskutečnilo v neděli 22. prosince u nás doma, zatím ještě bez dárků, neb štědrý den teprve nastane pozítří.

Na štědrý den jsme jako každoročně navštívili místo odpočinku těch našich blízkých, kteří již nejsou mezi námi.

A tak uplynul Advent tohoto roku a dospěli jsme v pohodě a ve zdraví ke konci roku. Všem zbývá popřát hlavně zdraví, dobrou pohodu a vzájemné porozumění.

Period

Statistics

  • 72 photos
  • 7 videos
  • 0 likes

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
2019 - Advent až Nový rok (Vánoce)
Comments Add