Elektrofest a Ekorallye 2021, Pelhřimov 23. října 2021 11-19 hodin

Title

Elektrofest a Ekorallye 2021, Pelhřimov 23. října 2021 11-19 hodin

Description

Nádherné počasí a nebe bez mráčku přivítalo účastníky pelhřimovského Festivalu čisté mobility a Ekorallye. Ta startovala sice s hodinovým zpožděním díky velkému poštu přihlášených, ale ukázala, že jak orientační soutěž s kontrolními body, tak časová okna a vložená rychlostní zkouška na Letišti Kámen jsou zajímavou podívanou i zážitkem pro účastníky.

Na náměstí už běžel při dojezdu program a část řidičů, budoucích panelistů, tak ihned přecházela k moderátorovi sdělit čerstvé dojmy. Program pokračoval koncertem Endru a dlouhou panelovou diskusí. V jejím průběhu pořadatelé označovali samolepkami jednotlivé vozy na náměstí a sčítalo se.

Ano, rekord v počtu současně stojících elektroaut na 1 náměstí byl překonán, ambicí bylo 100 vozidel, nakonec byl počet neuvěřitelných 127 vozidel a zápis do Guinessovy knihy rekordů je tak jasný. Vše na místě hlídal komisař Agentury Dobrý den z města rekordů Pelhřimova a součet potvrdil.

Po vyhlášení vítězů Ekorallye, kde svou převahu potvrdily nejmodernější eletrmoobily Tesla Model 3 obsazením hned prvních 3 míst, následoval koncert skupiny bratří Nedvědů a zakončení akce. Nutno pochválit organizátory Jana Křižku, rodinu Svobodů a Filipa Vodrážku za vydařenou akci nápadem i obsahem.Pozvánka:

V Pelhřimově, ve městě rekordů, v regionu, kde se podmínky pro čistou mobilitu rozvíjejí již více než pět let, se rodí Festival čisté mobility „ElektroFest“.
U nedalekého Humpolce v červnu 2016 byla dána do provozu nejvýznamnější nabíjecí stanice ve Střední Evropě. Aktivitami členů elektromobilních asociací ve spolupráci s vedením obcí a měst se začala rozvíjet elektromobilní infrastruktura na Pelhřimovsku. 2. září 2016 byla ve Lhotě - Vlasenici na Kulturním domě instalovaná první inteligentní nabíjecí stanice na venkově, nejméně v kraji Vysočina. Následovaly obec Kámen, Černovice, Pelhřimov, Kamenice nad Lipou. Města Pelhřimov, Černovice a Kamenice nad Lipou již provozují elektrovozidla.
Rada města Pelhřimova svou podporou umožňuje zahájení příprav našeho festivalu. Starosta města Pelhřimova, Ladislav Med poskytuje záštitu a slavnostně zahájí celou akci. Hlavním posláním Elektrofestu 2021 je ukázat nejširší veřejnosti, včetně zastupitelů obcí, firem a dalším organizacím, aktuální nabídku elektrovozidel, nabídnout praktické informace přímo od zkušených elektromobilistů, navázat kontakty se zástupci výrobců elektromobilů. Důležitá bude i panelová diskuze s veřejností, kde zasednou špičkoví odborníci,
kteří se pokusí srozumitelným způsobem odpovědět na každou otázku veřejnosti.
Omlouváme se předem všem, za možné organizační nedostatky, způsobené krátkým časem pro přípravu Festivalu čisté mobility. Mohli jsme to letos vzdát, ale proud desinformací ve veřejném prostoru nás motivuje zahájit, již letos, novou tradici v Pelhřimově.
Za přípravný tým Jan Křižka, mobil 733 279 125.

PRACOVNÍ VERZE PROGRAMU:
11:00 - start Elektrofest Rally 2021
13:00 Akce na náměstí
• slavnostní zahájení starostou města Pelhřimova
• představení hostů
• moderované rozhovory s osobnostmi
• představení partnerů Elektrofestu
• dojezdy posádek Rally
14:15 součet všech elektrovozidel pro případný zápis do Knihy rekordů (jak vypadalo první pokus loni?)
14:30 koncert ENDRU (Mistr světa v loopingu)
16:00 panelová diskuze s veřejností - témata

Ekologie v dopravě

Jaká je skutečná cena za kilometr u elektromobilů?

Rozvoj dobíjecí infrastruktůry

Hyudai club electric

Budoucí směřování Tesla komunit v ČR

Panelisté Jaromír Vegr, předseda Asociace pro elektromobilitu České republiky, František Kubiš, nestor české elektromobility a první majitel Nissanu Leaf a Tesla Model S v ČR, Jaroslav Novák, Jan Staněk alias Electro Dad, Ondřej Bačina alias Tesláček, Radovan Burkovič, aktivní propagátor nejen elektromobility a Ondřej Hunčovský z Teslicka.cz
17:00 vyhlášení výsledků Elektrofest Rally 2021
17 30 koncert oblíbené regionální skupiny bratří Nedvědů.

Period

Statistics

  • 23 photos
  • 0 likes

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Elektrofest a Ekorallye 2021, Pelhřimov 23. října 2021 11-19 hodin
Comments Add