Noc vědců s elektromobilitou na VŠB-TU v Ostravě-Porubě 27.09.2019

Title

Noc vědců s elektromobilitou na VŠB-TU v Ostravě-Porubě 27.09.2019

Description

Tradiční velká celorepubliková akce, kterou letos koordinovala VŠB-TUO v rámci oslav výročí 175 let od založení univerzity.
Už před 17 hodinou se začaly davy návštěvníků doslova valit areálem univerzity a obsadily kampus. Bylo jich podle sčítačů za 5 hodin konání akce celkem 5.415, z toho 584 se zastavilo v budově CPIT, u níž probíhala prezentace elektromobility.
Zájemci o svezení elektrokočárem DORA stáli řadu, stejně jako o Teslu Model S a Teslu Model X, která navíc pravidelně předváděla Tesla Dancing.
Uspořádali jsme při jednom ostravský sraz malých elektromobilů trojčat Peugeot Ion / Citroen C Zero / Mitsubishi iMiev, který se sjelo hned 9. I jejich majitelé vozili zájemce, kteří byli překvapeni, že to, co Tesly, zvládnou i tato běžná malá městská autíčka – tichý a svižný rozjezd, rychlé reakce, perfektní přilnavost.
Lidé, kteří u CPIT skončili a chtěli pokračovat k superpočítači, pak mohli využít jak služeb jejich, tak Tesel nebo třeba Renaultu Kangoo Z.E v osobní verzi a svézt se k superpočítači elektromobilem. Aby se nemuseli vracet k aule na Kampusbus.
Na místě bylo 9 Peugeotů Ion, 1 Kaipan, 1 Fiat 500e, 1 Nissan Leaf, 1 Renault Twizy, 1 Renault Kangoo Z.E., 2 Tesly Model S. 1 Tesla Model X, 1 elektro kočár Dora r.1906.
Kromě historického kočáru dojely všechny na akci po vlastní ose. Vožení zájemců trvalo nakonec s přesčasem až do 23 hodiny, kdy jsme balili stánky a řidiči ještě likvidovali zbytky fronty zájemců.
Ještě větší fronty dětí i dospělých se tvořily u 2 elektrokár a 2 hoverboardů, dráha pro ně na slepém parkovišti za budovou IET byla ideální jak povrchem, tak z hlediska bezpečnosti a večerního veřejného osvětlení.
Prezentace využila k napájení stánku a na místě demonstrovala vybíječ elektromobilu, kdy Nissan Leaf 2.generace fungoval jako elektrárna a po celou dobu předváděl napájení nejen prezentačního velkoplošného monitoru.
Doplňkem byly přednášky o soběstačnosti a příspěvku elektromobility k ní v aule. Posluchači byli vnímaví, dostali letáky k celé oblasti a na konci se hodně ptali, diskuse probíhala i před místností, kterou jsme museli vyklidit dalšímu programu.

Period

Statistics

  • 29 photos
  • 0 likes

Categories and tags

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Noc vědců s elektromobilitou na VŠB-TU v Ostravě-Porubě 27.09.2019
Comments Add