Noc vědců TAJEMSTVÍ, kampusu VŠB-Technické univerzity Ostrava pátek 06. října 2023 17-22 hodin

Title

Noc vědců TAJEMSTVÍ, kampusu VŠB-Technické univerzity Ostrava pátek 06. října 2023 17-22 hodin

Description

Páteční tradiční Noc vědců s elektromobily na VŠB-Technické univerzitě Ostrava se povedla. Lidí na svezení se elektromobiliy a poznání TAJEMSTVÍ jízdy v tichu, bez jedů, smradu a vibrací, bylo plno. plno. Tentorkáte jsme jim se členy ASEP nabídli pestrou paletu elektromobilů, z nichž většina je již za dostupné ceny k mámní i jako mladé ojetiny.
Hlavně velká ikonická Tesla Model X s nahoru otevíranými jestřábími křídly zadních dveří se zastavila jen kdyz ukazovala Tesla tanec. Kdy auto hraje, bliká a do rytmu hudby otevira dvere, okna, sklápí zrcátka....... Podobne tak krasny VW ID BUZZ, který byl v neustále permanenci. Lidi vozily i Tesla Model S, Renault ZOE, Hyundai Kona EV, občas Dacua Spring a Peugeot Ion. Nakonec vůbec nikdo nechtěl jet letitým Nissan Leaf. Je vidět, že 1.generace už má zenit za sebou.
Akci moderoval s prenosnym reproduktorem člen ASEP, Ing. Radovan Burkovič, aktivní propagátor elektromobility.. Na stánku ASEP mohli návštěvníci zhlédnout film Výroba benzínu a vzít si některé z propagačních letáků.
Vůbec nestíhaly vozit děti elektrokáry na druhém stanku, tam byla řada dětí s rodič neustále.
Celkově byla akce c této části areálu trochu chaotiská, hlavně po setmění. Dvě bezprostředně ploty sousedící staveniště v arealu lidi dost mátly, mnozí i bloudili. Taky nesvitila řada veřejného osvětlení hned vedle parkoviště s elektromobilitou. Počasí se scie nakonec trochu umoudřilo, ale ze začátku byl takový vítr, že stánky hrozily odletět a posouval nám kužely na dráze pro elektrokáry. Po setměni vítr ustal, ale přišla velká zima, teploměr spadl k +10 C. Návštěvníci měli na sobě jak zimní bundy, předvídavě, tak optimisticky jen trika a kratasy nebo dámy šaty. Takže pak při čekání na vožení nebo káry dost poskakovali, aby se zahřáli.

Period

Statistics

  • 12 photos
  • 0 likes

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Noc vědců TAJEMSTVÍ, kampusu VŠB-Technické univerzity Ostrava pátek 06. října 2023 17-22 hodin
Comments Add