6. Dýňová slavnost Jeseník 8.10.2022

Title

6. Dýňová slavnost Jeseník 8.10.2022

Description

V sobotu 8. října oživil náš spolek krásný areál bývalého kláštera Voršilek - konal se 6. ročník Dýňové slavnosti.

Školní zahradu ozdobily vyřezávané dýně, které lidé přinesli do soutěže o nejhezčí výrobek z dýně, a také dýňoví obři od pěstitelů z Jesenicka. Návštěvníci si poslechli kapely Silence and Joy a Brass Band Šohaj, divadélko S radostí zahrálo Slepičí pohádku a Klub přátel Zlatých Hor představil originální Kahancové tance. Děti i dospělí se zabavili u tvořivých a pohybových dílen, nakoupili regionální produkty nebo „poklady“ u Senior bazárku a potěšili se s živými koníky, ovečkami a kozami.

Největší dýně regionu vyrostla letos v Žulové u Tomanů a měřila 147 cm, druhou největší se 123 cm vypěstoval pan Píše z Jeseníku a třetí se 122 cm pan Červinka z lázní Jeseník.

Porota posuzovala 12 dýňových dobrot a jako nejlepší vybrala dýňový cheesecake, který upekl kolektiv VII.A ze ZŠ a MŠ Fučíkova. Druhá se umístila Markéta Kaniová s dortem s pěnou z dýně a bílé čokolády a malinovým želé. Na 3. místě skončila Jitka Kaňovská s dětmi z MŠ Křížkovského s dýňovou buchtou.

Nejhezčím výrobkem z dýně byl letos vyhlášen pirátský koráb z obří dýně se záchrannými čluny, který vyrobili žáci ze ZŠ a MŠ Fučíkova. Vyhrál u poroty i u veřejnosti mezi 56 přihlášenými. Na 2. místě byli Timotej a Gabriel Hanulíkovi s originálním dýňovým Dominikem Haškem a na 3. místě byla MŠ Křížkovského s liščím doupětem.

Počasí přálo a slavnost si užilo přes dva tisíce návštěvníků – od malých dětí po seniory. Pořadatelé děkují všem soutěžícím za účast, návštěvníkům za vytvoření přátelské atmosféry a za pozitivní zpětnou vazbu, a za podporu děkují zejména Městu Jeseník, ZŠ Jeseník a SVČ Duha. Další informace a fotky najdete na www.sudetikus.cz.

Další informace najdete na www.sudetikus.cz

Foto: Vladimír Pokorný
#kultura #události #jídlo #zábava #děti #lidé #oslavy

Period

Statistics

  • 25 photos
  • 0 likes

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
6. Dýňová slavnost Jeseník 8.10.2022
Comments Add