Českou tundrou po nejvyšších hřebenech Krkonoš

Název

Českou tundrou po nejvyšších hřebenech Krkonoš

Popis

Koncem srpna jsme vyrazili do našich nejvyšších hor. Hned druhý den jsme se vypravili na Sněžku, a přes Obří sedlo a Úpské rašeliniště na Luční boudu.
Ve výšce 1200–1300 m. n m. zde končí pásmo lesa. Výše je pásmo kosodřeviny, smilkové hole, kamenná a suťová moře. Tento u nás velmi vzácný biotop se nazývá arkto-alpínská tundra. Na několika místech nalezneme rašeliniště. Krkonoše jsou z klimatického hlediska nejdrsnějším českým pohořím. Vrcholové partie ležící nad hranicí 1400 m se podnebím dají srovnat s grónským pobřežím. Teplota se mění především v závislosti na nadmořské výšce. Průměrná teplota například v Trutnově je 6,8 stupně Celsia, kdežto na Sněžce, která je nejchladnějším místem Krkonoš, je průměrná roční teplota 0,2 stupně Celsia. Zároveň se jedná o nejchladnější místo České republiky.
Na Sněžku jsme z důvodu úspory času vyjeli lanovkou, a ačkoliv u dolní stanice lanovky v Peci bylo teplo a slunečno, na vrcholu Sněžky jsme vystoupili do mlhavého a chladného počasí, podobného konci listopadu..

Období

Statistiky

  • 115 fotek
  • 3 se líbí

Fototechnika

Pentax K-7

Nastavení

Nahlásit album
V májové AKCI nyní máte fotoknihy s 25% a větší vyvolané fotky, vč. všech plakátů s 27% slevou. Neváhejte slevy využít. A nově nemusíte zadávat žádný kód. Slevu na produkty v akci získáte automaticky. Akce platí do 5. 5. 2024
Získat slevu

Vytvořte si fotodárky

Z alb a fotek na Rajčeti nebo i z disku počítače si můžete snadno a rychle vytvořit různé fotodárky pro sebe nebo své přátele.

Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Českou tundrou po nejvyšších hřebenech Krkonoš
Komentáře Přidat