000 -16.9.2023 6.r. GulašFestu

Title

000 -16.9.2023 6.r. GulašFestu

Description

16.9.2023 6.r. GulašFestu - Malá skála Kletné - Suchdol nad Odrou #zábava #koníčky #příroda #kultura #vesnice
Je sobota 16. září, je krásné slunečné ráno pozdního léta, u Saloonu na Malé skále Kletné je od sedmi hodin nebývale rušno. Není se co divit, brzy začne 6. ročník vyhlášeného Gulášfestu. Soutěžní týmy připravují své stánky, Western klub natahuje elektropřívody a připravuje vše potřebné pro zdar celé akce. V osm hodin svolává moderátor Gulášfestu Luki Lukeš soutěžní týmy před Saloon aby si převzaly identifikační karty a dává jim informace ohledně organizace festu a přípravy gulášů. Konkurence je veliká, je celkem 10 soutěžních týmů a mezi nimi ostřílení kozáci z minulých ročníků. Vítězný tým Valaši z loňského ročníku Gulášfestu 2022 dostává řád Mistr gulášů za vítězství u návštěvníků i odborné poroty. Ještě nezbytné společné foto všech týmů a Miloš Bidlo výstřelem z pistole zahajuje vaření gulášů. Týmy se rozprchly do svých stánků a za chvíli se už kouří ze všech kotlíků. Mám v hlavě jeden problém a tím je, jak zajistit návštěvnost už na 10 hodin, kdy začíná hrát první kapela na velkém pódiu. Známý problém i u Country festu, kdy první kapely dopoledne hrají před malým počtem diváků. Takže žhavím mobil a natáčím první video z areálu s výzvou, aby návštěvníci neváhali a dorazili do 10 hodin, kdy na velkém pódiu začíná profesionálně zvučený koncert kapely Druhá náhoda z Českého Těšína. Asi se to podařilo, protože již na desátou dorazil solidní počet návštěvníků a přibývali další. Areálem se v té době šířily libé vůně z přípravy gulášů, všude bylo rušno, u týmů jako vždy panovala dobrá nálada (malé video z přípravy gulášů v areálu najdete na FB – Western klub z.s.).
S blížícím se polednem se areál již kompletně zaplnil návštěvníky. Při vstupu do areálu po zaplacení vstupného dostal každý návštěvník degustační balíček, hlasovací lístek se vstupenkou a na ruku identifikační pásku. Každá vstupenka byla později slosovatelná a bylo možno vyhrát pěkné ceny, hlavní cenou byl kontaktní gril. O pořádek v areálu a kontrolu zaplacení vstupného se tentokrát staral pracovník security z Oder. V areálu plném návštěvníků se živě debatovalo, občerstvení na Saloonu i ve stáncích jelo na plné obrátky. Ve 12 hodin začala svůj koncert kapela Neprak z Ostravy, kapelník byl spokojený, že návštěvníci již v tuto polední hodinu naplnili parket. Ve stáncích soutěžních týmů se dokončovaly soutěžní guláše. Kolem 13 hodin začal ve stáncích prodej degustačních porcí návštěvníkům, stánky začala obcházet i odborná porota. Návštěvníci posléze hodnotili pomocí hlasovacích lístků TOP guláš, odborná porota hodnotila NEJLEPŠÍ guláš. V přestávkách mezi kapelami probíhaly u velkého pódia soutěže pro malé i velké diváky, byl tu oblíbený hod kloboukem na věšák a hod vařečkou do hrnce. Zdá se to být jednoduché, ale neposlušné vařečky vyskakují z hrnce a tak se soutěž dost protáhla. Po soutěži s vařečkami začal koncert kapely Fčil a Tu, diváci se skvěle bavili. Odborná porota mezitím zasedala v Saloonu, kde vyhodnotila soutěž o NEJLEPŠÍ guláš, v 16 hodin pak skončilo hlasování návštěvníků o TOP guláš. Po sečtení hlasů bylo slavnostní vyhodnocení výsledků soutěže pod taktovkou moderátora Lukiho před velkým pódiem (foto z vyhlášení najdete na FB – Western klub z.s. a na Rajčeti).
Vyhlášením vítězných týmů soutěže Gulášfestu program nekončil, dále následoval na velkém pódiu koncert kapely Labajovci z Těšína a westernové vystoupení s biči Jirky Vlče Martínka s Eliškou.
Gulášfest byl ukončen před Saloonem vystoupením kapely Sešlost na malém pódiu, která hrála návštěvníkům k tanci a poslechu až do pozdních večerních hodin. Příjemnou tečkou za Gulášfestem byla i ohňová show Jirky Vlče Martínka s Eliškou.
No a závěr – vydařená akce s velkým počtem spokojených návštěvníků - takže díky všem za spolupráci při přípravě Gulášfestu, návštěvníkům za to, že nás přišli podpořit a pobavit se, kapelám za skvělé výkony, dík zvukařům za perfektní nazvučení kapel, velký dík obsluhám v kuchyni a baru na Saloonu, v prodejních stáncích a u vstupného a v neposlední řadě velký dík skvělým soutěžním týmům, které přinesly do areálu Malé skály Kletné skvělou atmosféru gurmánské soutěže.
Za Western klub fotograf Jarek

Period

Statistics

  • 47 photos
  • 1 like

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
000 -16.9.2023 6.r. GulašFestu
Comments Add