Čína: Létající taoistický chrám Xuankongsi

Title

Čína: Létající taoistický chrám Xuankongsi

Description

Je 5:00. Průvodčí nás decentně budí a já pomalu procitám do nového dne. Ve Vietnamu mělo vlakové procitnutí jiný říz. Z amplionu spustily budovatelské písně a já byl na nohou dříve, než se mužský sbor stačil podruhé nadechnout. V 5:20 vystupujeme z vlaku. Jsme v Datongu. Sotva jsme vyšli před nádraží, připojil se k nám čínský taxikář. Visutý chrám Xuankongsi a Yungangské jeskyně za 500 yuanů a za jeden den? To je nabídka, která se neodmítá. Původně dvoudenní program doznává pozitivních změn a my se přizpůsobujeme. Obě strany jsou očividně spokojené. Ochotný taxikář nás hned odvezl do hotelu, aby nás měl uklizené v bezpečí a nikdo mu nás nevyfoukl. V hotelu ještě všichni spí, ale nemají s naším časným příjezdem problém. Bydlíme ve komunistickém hotelu, který je sice prosáklý cigaretovým dýmem, ale jinak je v pořádku.

Přesně v 9:00 vyrážíme do provozu třímilionového velkoměsta a probíjíme se k jeho okraji. Co se týče kvality vozového parku, je to tu znatelně lepší než u nás. Potkáváme vesměs nová auta renomovaných značek. Mercedesy a BMW nejsou žádnou exotickou výjimkou. Jezdí tu také mnoho VW a Škodovek. Naše auto je bohužel výjimkou potvrzující pravidlo.

Cesta vede zvlněnou krajinou kolem řeky. Všiml jsem si, jak je koryto zahlodané do několik desítek metrů tlusté sprašové půdy. K Visutému taoistickému chrámu přijíždíme zhruba po 90 minutách jízdy.

Period

Statistics

  • 22 photos
  • 10 likes

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Čína: Létající taoistický chrám Xuankongsi
Comments Add