2018 - Cyklotoulky - cesta do Radvanic a na Ostravský hrad - 12. října

Title

2018 - Cyklotoulky - cesta do Radvanic a na Ostravský hrad - 12. října

Description

Po delším čase jsme spolu vyrazili na cestu na kolech. Zastavili jsme se na šenovském hřbitově a další zastávky byla v Radvanicích, kde jsme oba strávili mnohé chvíle dětství. Zavzpomínali jsme na pozůstatcích kolejí úzkorozchodné tramvaje, na niž máme stále živé vzpomínky.

Zastávku jsme udělali ještě u radvanické dřevěnky, kde jsme měli několik třídních setkání. Bohužel není v provozu a majitel ji využívá jako kancelář.

Poté jsme po nově vybudované a částečně rozestavěné cyklostezce pokračovali přes starý pivovar, kolem domu spiritistů na Hranečník s novým dopravním terminálem. Odtud vedla naše cesta po další části rozestavěné cyklostezky kouzelným údolím Lučiny až k Ostravskému hradu.

Pár kilometrů jsme zajeli proti proudu Ostravice směrem na Vratimov, kde mne napadlo, že bychom se cestou zpět mohli vrátit přes Zvěřinu, Salmu (kolem Ivanova bydliště) a krajem Michálkovic přes Radvanice. V místě, kde stále žije náš spolužák Ivan, jsme se špatně domluvili, načež Jura se mi ztratil a rozhodl se sjet dolů na Hranečník. Zavolal jsem mu mobilem a domluvili jsme se, že se vzájemně počkáme pod bývalou Urxovou školou v Radvanicích. Když jsem tam dojel, Jura nikde, tak jsem sedl a nadával. Posléze jsem mu znovu zavolal, abych zjistil, že mezitím zajel až domů. Byl jsem na něj moc zlý.

Period

Statistics

  • 37 photos
  • 0 likes

Settings

Report album
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
2018 - Cyklotoulky - cesta do Radvanic a na Ostravský hrad - 12. října
Comments Add